banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Türkyılmaz’dan Vatandaşları Sevindirecek Haber

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli revizyon planlarının her ikisinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması için gereken izin yazısını belediyeye gönderdiğini kaydetti.

KONUT VE YAPI 16.07.2015, 23:10 16.07.2015, 23:10
Türkyılmaz’dan Vatandaşları Sevindirecek Haber
banner66

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu ile 30’a yakın İMSİAD üyesi müteahhit ve sanayici, son günlerde Mudanya ilçesini yakından ilgilendiren 1/1000 ve 1/5000 ölçekli planları hakkında alınan mahkeme kararlarını istişare etmek üzere Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Bursa 2. İdare Mahkemesi’nin kararı, 1/5000 ölçekli imar planı revizyonunun ve 1/1000 ölçekli revizyon imar planının iptali yönündeydi.

Toplantıda, Mudanyalıları yakından ilgilendiren 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar planlarının iptaline ilişkin kararlar sonucunda bölgeden konut alan veya almayı planlayan vatandaşların mağdur olmalarının önüne geçmek için İMSİAD Üyesi müteahhitler ve Mudanya Belediyesi’nin nasıl bir yol izleyeceği istişare edildi. Ziyarette Mudanya’nın önemli bölgelerinden olan Güzelyalı’da tapu devri ve satış işlemlerinde vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren mahkeme kararları sonrasında atılacak adımlar konusunda mutlu sona varıldı.

Başkan Türkyılmaz’dan Bursa’yı inşa eden İMSİAD Üyelerine ve Mudanyalılar’a müjdeli haber…

Superbahis style="color: rgb(38, 38, 38);">Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli revizyon planlarının her ikisinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması için gereken izin yazısını belediyeye gönderdiğini kaydetti.

MESCİOĞLU: MUDANYA BELEDİYESİ BU KARARI İLE BÜYÜK BİR ÖZVERİDE BULUNMUŞTUR

Türkyılmaz’ın verdiği karar neticesinde çok mutlu olduklarını dile getiren İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu ise, “Bursa inşaat sektörü ve vatandaşlarımızın sıkıntılarını doğrudan doğruya karar alıcılarla istişare ederek, hızlı ve somut çözümlere vesile olma gayretimizle, tüm taraflar için en doğru adımın atılmasına Mudanya’da da katkı yapmak istiyoruz. Bu çerçevede Mudanyalı vatandaşlarımızın mağdur olmamaları gündemiyle gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde, Mudanya Belediyesi bu kararı ile büyük bir özveride bulunmuştur. Mudanya Belediye Başkanımız sayın Hayri Türkyılmaz’a vatandaşlarımızın olası mağduriyetlerini önlemek için 1/1000 ölçekli planları hızlandıran bu özverili izin kararı için; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Recep Altepe’ye de Bütünşehir Yasası ile genişleyen sorumluluk alanına rağmen Mudanya’nın sıkıntısına da koştuğu için, her iki Başkanımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Yöneticilerimizin hem bizlerin hem de vatandaşların problemlerine yönelik böylesi çözümler üretmeleri ve hassas davranarak kendi dertleri gibi görmeleri çok önemli bir konudur. Bu konuda İMSİAD olarak her iki başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Mudanya’da kentsel dönüşüme gereksinimi olan çok sayıda alan olduğuna dikkat çeken Mescioğlu, Bursa’yı inşa eden İMSİAD Üyesi müteahhit ve inşaat sanayicileri ile, Bursamız’ın güzide ilçesi Mudanya’yı da en iyi şekilde inşa etmeye hazır olduklarının altını çizdi. Mescioğlu, İMSİAD olarak her zaman Mudanya’nın yanında olacaklarını belirtirken, önümüzdeki süreçte Mudanya’da konut projeleri bakımından önemli gelişmeler yaşanacağını belirterek sözlerini tamamladı. 

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62