banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Fotoğrafta ne görüyorsanız o, olacak

“NAR10” projesnin kataloğuyla gerçeği arasında fark olmayacak.

KONUT VE YAPI 31.12.2013, 12:47 31.12.2013, 12:47
Fotoğrafta ne görüyorsanız o, olacak
banner66

NAR10, 5 bin m² alanda, her karesinde yeşilin hâkim olduğu bir proje olarak tasarlandı. Proje genelinde çocuk parkı, dinlenme alanları, havuz ve güneşlenme alanları bulunuyor. Bunun yanı sıra her ev diğer evlerden bağımsız özel bir iç bahçeye sahip; evlerin ön bahçeleri de yasemin duvarlarıyla birbirinden ayrılıyor. Proje, 10 evden oluşuyor. Güvenliğin ön plana alındığı NAR10’da site içi alanlar ve çevre yollar haftanın yedi günü yirmi dört saat izleniyor. Tek bir noktadan giriş yapılan sitede her evde iki araçlık kapalı otopark bulunuyor. Evlerin iç tasarımları da farklı yaşam biçimlerine sahip kullanıcılara hitap ediyor. Salondan bağımsız olarak tasarlanan bir yemek odası, sadece evden ulaşılabilen bir iç bahçe, her yatak odasında bir banyo, banyo içinde yeşil bütünlüğü tamamlayan bir iç bahçe gibi kaliteli yaşam niteliklerine sahip NAR10 projesi, doğal malzemeler kullanılarak hayata geçiriliyor.

Bir Benzeri Yok

Projelerinde kimseden esinlenmediklerini belirten İsmail İpçi, “NAR10 mantığında yapılan bir projeyi Bursa’da göremezsiniz. Biz kaliteyi mimari tasarımla oluşturuyoruz ve bunu doğru marka ve ürünler kullanarak destekliyoruz. Yapmış olduğumuz mimarinin arkasındayız biz. Ruhsat projelerimiz, uygulama projelerimiz, görsellerimiz ve ortaya çıkardığımız ürün birbirlerinden farklı değil. Bu sektörün bir handikabıdır. Genelde ruhsat projesi ayrıdır uygulama projesi ayrıdır. Katalogda gösterdiği resim ayrıdır, teslim edilen ayrıdır. Projelerin her aşamasında bulunduğumuz ve kendi ekiplerimizle uyguladığımız için böyle bir farklılık bizde söz konusu olmuyor.’’ dedi.

Tasarlanan projede kullanılan peyzaj öğelerinin tamamen gerçek ve proje görsellerindeki gibi olacağını vurgularken “Projede kullanılan ağaçların hepsinin yeri, türü ve çeşidi, yüksekliği, gövdesinin çevresi ve yaşı bellidir. Ağaçlar katalogda gördüğünüz haliyle 20 yaşında bir ağaç olarak  İtalya’dan geliyor. Evlere özel iç bahçelerinde de 50 yaşında bir manolya ağacı bulunuyor” ifadelerini kullanırken ‘Proje bittiğinde katalogda gördüğünüz fotoğrafın aynısını göreceksiniz’ iddiasında olduklarını söyledi.

İnşaat Mühendisi İsmail İpçi, temel aşamasında olan projenin farklı kullanıcı tiplerine göre alternatif kat planları olduğunu ve 2014 yılı sonuna kadar tamamlanacağını belirtti. Bu projeyi ve yaptığımız diğer işleri daha ayrıntılı incelemek için tasariminsaat.com, nar10.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62