banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Yıldırım’da mahallelerin röntgeni çekildi

Yıldırım Belediyesi’ndeki birim müdürlükleri ile bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçedeki 69 mahallenin sorunları ile ilgili brifing aldı.

KONUT VE YAPI 30.05.2015, 15:57 30.05.2015, 15:57
Yıldırım’da mahallelerin röntgeni çekildi
banner66
Yıldırım’daki 69 mahallenin durumu ve sorunlarıyla ilgili birim müdürlüklerinden bilgi alan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mahallelerimizin sorunlarınıöncelik sırasına göre en kısa sürede çözüme kavuşturacağız” dedi.

Yıldırım Belediyesi’ndeki birim müdürlükleri ile bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçedeki 69 mahallenin sorunları ile ilgili brifing aldı. Mahallelerin demografik yapıları, engelli sayıları, konut miktarları, binaların ruhsat durumu, suç oranları ve suç türleri, mahalle sakinlerinin talepleri gibi konularda bilgi alan Başkan İsmail Hakkı Edebali, bu veriler ışığında her mahalle için lokal stratejiler geliştireceklerini ifade etti. Her mahallenin öncelikli sorununun tespit edildiğini aktaran Başkan Edebali, “Mahallerimizle ilgili, çalışma yürütürken, o bölgenin sosyal ekonomik ve kültürel özelliklerini esas alacağız. Genç nüfusun ağırlıklı olduğu bölgelerimizde gençlerimiz için, engellilerimizin yoğun olduğu mahallelerimizde onların hayatlarını kolaylaştıracak projeleri hayata geçireceğiz” dedi.
Deneme Bonusu Arial;">
SORUNLAR ÖNCELİK SIRASINA GÖRE ÇÖZÜLECEK
Mahallelerden toplanan verilerin analiz edilerek projeler üretileceğini dile getiren Başkan Edebali, “Mahallerdeki suç oranları ve türleri incelenerek bunların azaltılması ve huzurun artırılması için ilgili kamu kurumlarımızla ortaklaşa çalışmalar yürüteceğiz. Çarpık ve plansız yapıların sağlıklaştırılması için mahalle sakinlerinin katılımını sağlayarak projeler üreteceğiz. Gerek saha çalışmalarımız sırasında gerekse vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda tespit edilen sorunlar,öncelik sırasına göre en kısa sürede çözüme kavuşacak” diye konuştu.

MAHALLELERİMİZİN EKONOMİSİ CANLANACAK 
Yeni Yıldırım’ın imar edildiği kentsel dönüşüm çalışmalarının merkezinde mahalle kültürünün yaşatılması olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mahallerimizi canlı organizmalar haline getirmek için adımlar atıyoruz. Bizim kültürümüzde mahalle birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın simgesi. Biz mahalle kültürünü yaşatacak ve canlandıracak bir planlama yapıyoruz. Özellikle ilçemizin ana arterlerinde bulunan mahallelerimizin ekonomisini canlandırmak adına çalışıyoruz. Bu bağlamda Vişne Caddesi, Çiçek Caddesi, Tayyareci Mehmet Ali Caddesi gibi bölgelerimizin ticari potansiyellerini arttıracağız” ifadelerini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62