banner38

Platin İnşaat, çıtayı yükseltiyor

İnşaat sektörüne 2001 yılında İstanbul'da giriş yapan Platin İnşaat, çıtayı yükseltiyor.

KONUT VE YAPI 07.02.2014, 18:48 07.02.2014, 18:48
Platin İnşaat, çıtayı yükseltiyor
Projelerini hafriyat aşamasından anahtar teslim anına kadar belgeleyen, bu çalışmalarının güncel detaylarını internet sitesinde ve facebook sayfasında yayınlayan, şeffaf yönetim yapısı, güvenliği ön planda tutan ve yüksek kalite anlayışı ile Platin İnşaat, Bursa’da en nitelikli konut projelerine imza atan firmalar arasında yer alıyor.

Yalnızca Bursa’da değil tüm Türkiye’de konut projeleri yanında yol, köprülü kavşak ve  alt yapı,  alanlarında faaliyet gösteren Platin inşaat, taahhüdünü tamamladığı kamu projeleriyle güvenilir firma imajını, üst seviyelere taşıyor.  Aynı anda farklı illerde birçok projeyi yürütebilen, makine-ekipman parkıyla,  konusunda uzmanlaşmış eğitimli personele ve profesyonel bir kadroya sahip olan Platin inşaat, projeleri ile adından oldukça söz ettirirken Bursa’da tamamladığı projeleriyle Bursa inşaat sektöründe kalite ve mimari standartlarını üst seviyelere taşıyor. Bursa’da “Platin Life Güney” ve “Platin Life Kuzey” olarak isimlendirilen iki projesi bulunan Platin İnşaatın çalışmalarını, hedeflerini ve 2014 beklentilerini firma sahibi Şakir Bilgiseven’den dinledik.

Haziran'da Kuzey'de 2. etap tamamlanıyor

Platin Life Güney projesinin oturma izinlerinin alınarak tamamlandığını ve konut sahiplerinin evlerinde yaşamaya başladığını söyleyen Şakir Bilgiseven, “Platin Life Kuzey projemizin ilk etabı tamamlandı ve burada hayat başladı. İkinci etabımızın da kaba inşaatı bitti, bu projemizi de haziran ayı itibariyle tamamlamayı hedefliyoruz. Platin Life Kuzey projemiz, 4 Blok, 72 daireden oluşuyor. 5 bin 400 m² alanı olan bir proje. Projede 87 m²’den başlayan ölçülerde toplam 3 bin 500 m² iş yeri alanı bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Kalite Vazgeçilmez Unsur

Bilgiseven, Platin Life Projelerinde, uluslararası standartla uygun şekilde projelendirildiğinin altını çizerken, “Proje tasarım, planlama, inşaat ve bakım faaliyetleri BS EN İSO-9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi’ne sahiptir. Platin Life projelerimiz  C-35 beton kalitesi ve depreme karşı güvenlikli radye jeneral temel sistemini kullandık” diye konuştu.

Platin Life Kuzey’in kalite ve güveni bir arada sunduğuna dikkat çeken Bilgiseven,  ayrıca projede temalı saat kulesi, kamelya, basketbol ve voleybol sahası, tenis kortu bulunduğunu anlatırken, “Projemizde çocuk oyun parkı ve çocuk havuzu da mevcut. Aileler için her türlü önceliği düşündük. 7/24  güvenlik kamera sistemi ve güvenlik personeli ile çocuklarınızı özgür bırakabileceğiniz bir yaşam vaat ediyoruz” dedi.

İddialı dubleksler

Dubleks dairelerinin Bursa’nın en iyileri arasında olduğunu ve iddialı olduklarını belirten Bilgiseven, “Bursa’nın en muhteşem dublekslerini yaptığımızı düşünüyoruz. Aslında dubleks değil tam olarak iki daire diyebiliriz. Alt katta 3+1 daire, üst katta 2+1 büyük bir daire bulunuyor. Dublekslerde 2 adet mutfak, 2 daire giriş kapısı, 4 adet banyo ve wc bulunmaktadır. Toplamda 317 m2 'lik bir daire” dedi.

Birbirinden cazip kampanyalar

Firma olarak konut alıcılarına gerekli desteği sağladıklarını vurgulayan Bilgiseven, “99 bin peşinatla, müşterilerimize dubleks daire sahibi olabilme imkanı sağladık. Normal dairelerimiz için de 59 bin peşinatla, hemen kredi temini yapıyor ve tapusunu teslim edebiliyoruz. Bu kampanyamız kısa sürede dairelerimizin satılmasını sağladı” şeklinde konuştu.

Konut alanlar yüzde 25 kar etti

Bilgiseven, daire alan müşterilerinin daha evlerine yerleşmeden yüzde 25 kar ettiklerini, doğru bir yatırım yaptıklarını belirterek Platin İnşaat’ın yaptığı projeleriyle bulunduğu lokasyona değer kattığını dile getirerek, Platin Life Kuzey projesinin Haziran ayında tamamıyla bittiğinde ise bu karın çok daha fazla artacağını söyledi. Bilgiseven, şehir merkezinde, güvenli, kaliteli  ve çok uygun fiyatlarla, yatırım yapmak isteyen yatırımcılara, daire ve iş yerlerini çok avantajlı bir şartlarda sunduklarını, sadece birkaç daire ellerinde kaldıklarını söyledi.

Güvenlik ön planda

Projelerinde kalite ve depreme karşı güvenliği ön planda tuttuklarını ve hayata geçirdikleri projelerin, lokasyonunun çok üstünde bir standartta olduğu söyleyen Bilgiseven, konuşmasını “Projemizde depreme karşı güvenliği ön planda tutarak jet grout yöntemiyle çok güvenli bir temel çalışması yaptık. Bu çalışmada 60 cm çapında yol seviyesinin 17 metre altında beton bloklar oluşturuyoruz. Platin Life Güney projemizin zemininin altında 257 adet beton blok var ki zemin sağlam olsun diye bir apartman kütlesi de zemin altında oluşturduk” diyerek sürdürdü.

İstanbul'da marka projelere başlanıyor

Bilgiseven, İstanbul’da başta Bağdat Caddesi olmak üzere Fenerbahçe, Kalamış, Suadiye, Erenköy'de, Avrupa yakasında ise Florya ve Bakırköy'de üst segment marka projeler için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Şakir Bilgiseven, “Boğazda villa projeleriyle ilgileniyoruz. Onları da nasip olursa kısa zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz. İstanbul'da marka projeli konut arazilerimiz, Antalya’da villa arazilerimiz var. Denize yakın oteller bölgesinde, oradaki projelerimize de kısa bir süre sonra başlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Hedefte Balat var

Bilgiseven, Bursa’da Özlüce, Balat ve Bademli bölgesinde proje gerçekleştirmek için görüşmelerinin olduğunu vurgularken Bursa’dan kopmayacaklarını ve Bursa’nın giderek önemi artan bir konumda olduğunu belirtti ve ayrıca Bursa’daki mesailerinin artacağını sözlerine ekledi.

Platin İnşaat olarak ayrıca yurtdışında,  Irak ve Afrika Kamerun ile ilgili fizibilite çalışmalarını sürdürdüklerini ve önümüzdeki dönem  Erbil'de AVM & Rezidans projelerine, Kamerun Douala'da ise toplu konut projelerine başlayacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
13°
parçalı az bulutlu