banner38

banner39

Konut fabrikatörü: Ali Bostancı İnşaat

Ali Bostancı İnşaat, 2000 yılından beri yaklaşık 7 bin konut teslimi gerçekleştirdi

KONUT VE YAPI 24.01.2014, 11:12 24.01.2014, 11:12
Konut fabrikatörü: Ali Bostancı İnşaat

İnşaat sektörüne 1984 yılında giriş yapan ve 30 yılda binlerce aileyi konut sahibi yapan Ali Bostancı İnşaat, yılda ortalama bin konut üreterek sektörün öncüleri arasında yer alıyor. İhsaniye, Ataevler, Özlüce, Hamitler, Yunuseli, Millet Mahallesi ve Mudanya’da birçok projeye imza atan Ali Bostancı İnşaat, 2000 yılından beri yaklaşık 7 bin konut teslimi gerçekleştirdi. Daimi personel sayısı 550’ye ulaşan Ali Bostancı İnşaat, dolaylı çalışanlarıyla birlikte toplamda bin kişiyi istihdam ediyor. Son beş yılda Bursa’da vergi rekortmenleri listesinden her zaman ilk elli arasında yerini alan Ali bostancı İnşaat, sektörde geniş makine parkı ve yetişmiş personeliyle dikkat çekiyor. Hayata geçirdiği projeleri, deneyimli kadrosu ve teknik yeterliliğiyle Ali Bostancı İnşaat, sektörün en güven veren firmaları arasında yer alıyor.

Ali Bostancı İnşaat’ın hizmet anlayışı, devam eden projeleri, 2014 yılı hedefleri ve birçok konuda firma Genel Müdürü Mümin Bostancı ile bir röportaj gerçekleştirdik.

-Firma olarak projelerinizi hazırlarken nelere dikkat edersiniz?

“Projelerimizi hazırlarken, estetik, konfor, dayanıklılık ve güven ilkeleriyle hareket ederek, 7’den 70’e her yaş grubunun ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda olmasına özellikle dikkat ederiz. Tüm projelerimizde yeşil alan, yüzme havuzu, çocuk parkı, otopark, açık ve kapalı spor alanları, dinlenme ve sosyal tesis gibi donatı alanlarına mümkün olduğunca fazla alan ayırırız”

-Görselliğe önem verdiğiniz anlaşılıyor. Biliyorsunuz Bursa Deprem kuşağında yer alıyor. Bu konuyu ne kadar önemsiyorsunuz?

“Görselliğe önem veriyoruz ama daha önemlisi depreme dayanıklı, güvenli konutlar üretme konusunda da son derece hassas davranıyoruz. Bursa’da fore kazık makinasına sahip tek inşaat firması olmamız da bunu göstermektedir. Tüm binalarımızda fore kazıklı radyajeneral temel sistemini uygulamaktayız”

-Personel ve teknik imkânlar açısından firmanız güçlü bir potansiyele sahip bu projelerine nasıl yansıyor?

“Bünyemizde bulundurduğumuz teknik imkânlar sayesinde maliyetleri düşürerek zamanında, uygun fiyata ve uygun ödeme koşullarıyla konut teslim edebiliyoruz. Böylece hem herkesin kolayca ev sahibi olmasına katkıda bulunup, hem de yıllık 1.000 konut satış hedefimizi gerçekleştirerek, gerek istihdam ve gerekse katma değer olarak sadece Bursa değil, Türkiye ekonomisine de önemli katkılar sağlıyoruz”

-Hamitler bölgesinde firmanızın önemli bir yeri var bu konuda ne düşünüyorsunuz?

“Hamitler ve Yunuseli mahallelerinin yeri bizde bir başkadır. Henüz hiçbir inşaat firmasının girmediği dönemlerde, bu bölgede yatırım yapmaya başlayan Ali Bostancı İnşaat, özellikle Hamitler Mahallesi'nin oluşumunda ve bugünkü durumuna gelmesinde büyük pay sahibidir. 2009’dan bugüne kadar toplam 136 binada yaklaşık 3800 daire, 68 işyeri ve bir AVM sahiplerine teslim edildi”

-Devam eden ve yeni projeleriniz nelerdir? 2014 yılı hedefiniz nedir?

“Şu an inşaatı devam eden 19, 21, 22, 24, 25, 27 ve 28’inci Etaplar ile Elif, Barış, Menekşe Apartmanı ve Meşelik projelerimizle 2014 yılı sonuna kadar Yaklaşık 800 civarı konutu daha teslim etmiş olacağız. Şirketimiz önümüzdeki yıllar için Mudanya, Hamitler, Özlüce, Millet Mahallesi gibi bölgelerde arazi teminine devam etmektedir. 2014 yılı için de hedefimiz yine, yatırımlarımızı Bursa genelinde sürdürerek Bursa’mıza nitelikli, konforlu, sağlam ve estetik konutlar kazandırmaktır” 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu