banner41

banner38

banner39

banner54

İnşaat fuarına rekor katılım

Bursa İnşaat Fuarı, rekor katılımla kapılarını kapattı. Geçtiğimiz yıla oranla katılımın yüzde 60 arttığı fuar, hem katılım hem de ziyaretçi açısından beklentileri aştı. Bursa İnşaat Fuarı’nı 32 ülkeden 52 bin 998 kişi ziyaret etti.

KONUT VE YAPI 22.04.2015, 12:59 22.04.2015, 12:59
İnşaat fuarına rekor katılım
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD), Bursa Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (BURTİMDER) ve Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası işbirliğinde 9-12 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen Bursa İnşaat Fuarı, rekor katılımcı ve ziyaretçi sayısı ile tamamlandı. Fuara ilişkin değerlendirmede bulunan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa’nın gelecek hedeflerinde fuarcılığın büyük önem taşıdığını ifade etti. BTSO olarak kente vizyon katan projelerin yanı sıra Bursa’yı fuarcılıkta da önemli bir merkez haline getirmek istediklerini belirten Burkay, bu kapsamda ulusal ve uluslararası nitelikte 12 fuar organizasyonu gerçekleştirmeyi hedeflediklerini anlattı.

“BURSA FUARCILIĞIN MERKEZİ OLACAK”
İbrahim Burkay, TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ ile işbirliği içerisinde ilk olarak ‘Bursa İnşaat Fuarı’nı düzenlediklerini ifade ederek, “Fuarda bu yıl ilk kez ‘Konut Projeleri Özel Bölümü’nü sergiledik. Bu özel bölümde firmalarımız ürünlerini en güzel şekilde sunma fırsatı yakaladı. Kuveyt, Katar, BAE, Bahreyn ve Suudi Arabistan’dan dünyaca ünlü projelere hayat veren gayrimenkul yatırımcılarını kentimizde ağırladık. Suudi Arabistan Prenslerinden Saud Bin Abdulaziz Bin Mohammed Al Faisal Al Saud’un yanı sıra Körfez ülkelerinden büyükelçilerin de katılımıyla üst düzeyde gerçekleştirilen bu ziyaretlerde, yatırımcılarla Bursa’daki sektör temsilcilerimizi buluşturduk. Sektör temsilcilerimiz, dünyaca ünlü yatırımcılarla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirme fırsatı buldu” dedi. Başkan Burkay, mayıs ayında da ‘İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları’ kapsamında ‘EvStil Fuarı’nı gerçekleştireceklerini ifade etti. İbrahim Burkay, “Bursa, prestijli konut projelerinin yanı sıra ev modasının tüm unsurlarının da belirlendiği bir merkez olacak. Uluslararası yatırımcılarla üyelerimizi buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

GAYRİMENKULE ÖZEL FUAR GELİYOR
TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Geçtiğimiz yıl 170 firmanın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz fuarımızı 15 ülkeden 38 bin 756 kişi ziyaret etmişti. Bu yıl ise daha kapsamlı hale getirdiğimiz fuarımızı 270 firma, 675 markanın katılımı ile 4 ayrı salon ve fuaye alanından oluşan 25 bin metrekarelik alanda düzenledik. Katılımcı firma sayısı bakımından geçen yıla oranla yüzde 60 büyüyen fuarımız, bu yıl hedefi aşarak 32 ülkeden 52 bin 998 kişi tarafından ziyaret edildi” diye konuştu. BTSO’nun özel organizasyonu ile Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Katar, Kuveyt ve Suudi Arabistan’dan Bursa İnşaat Fuarı’na gelen gayrimenkul yatırımının öncülerinin katılımcı firmalar ile buluştuğunu ifade eden Ersözlü, “Bu buluşmalarda yatırımcılar, Bursa’nın potansiyelini değerlendirerek mevcut yatırımların artırılacağını ve çok büyük yatırımlar yapmayı hedeflediklerini belirttiler. Fuarda BTSO ile İMSİAD işbirliği ve Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası’nın desteği ile ‘Konut Projeleri Özel Bölümü’ açıldı. 16 bin konut, bin 600 ofis, yüzlerce arsanın fuara özel kredi faiz oranları ile ziyaretçilerle buluştuğu bu özel bölümü, BTSO ile yaptığımız stratejik işbirliği çerçevesinde 2016 yılında, ayrı bir fuar olarak düzenleyeceğiz” dedi.

“6 MİLYAR DOLARLIK ÜRÜN SERGİLENDİ”
İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, fuarda gayrimenkul bölümünün sektör için büyük bir ihtiyacı karşıladığını dile getirdi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın öncülüğünde güzel bir fuar organizasyonu gerçekleştirdiklerini anlatan Mescioğlu, fuarın gayrimenkul bölümünde yaklaşık 6 milyar dolara yakın yapının sergilendiğini vurguladı. Mescioğlu, “Mücevher fuarları dâhil, hiçbir fuarda bu kadar değerli salon olmadı. Fuara, yerli ve yabancı yatırımcıların büyük bir katılımı vardı. Sektörümüz adına artık daha da umutluyuz. Bu fuarlarda artık ziyaretçi değil, katılımcı olacağız. Fuarın düzenlenmesinde önemli katkılar sunan BTSO’ya sonsuz teşekkürler sunuyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN BURKAY’A TEŞEKKÜR
BURTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Aydın Eskibozkurt, örnek bir işbirlikteliği ile düzenledikleri fuarın sektör temsilcileri açısından oldukça başarılı geçtiğini ifade etti. Eskibozkurt, fuarın gerçekleştirilmesinde büyük emek harcayan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’a teşekkür etti. Bursa Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi de “Sektörümüze hareket kazandıran BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Burkay’a teşekkür ediyorum” dedi.

“BÖYLE BİR BAŞARI BEKLEMİYORDUK”
Ömer Kumova İnşaat’ın sahibi Ömer Kumova, İnşaat Fuarı’nın gayrimenkul sektörü için ayrı bir önem taşıdığını söyledi. Kumova, “Bu sene gayrimenkul üreticilerinin yer aldığı ayrı bir salonun planlanması çok güzel. Bize daha önce fuarın girişinde yer ayrılırdı. BTSO ve İMSİAD’ın elini taşın altına koymasıyla birlikte güzel gelişmeler yaşandı. İlk defa katılmamıza rağmen bu denli bir başarı beklemiyorduk. Gelen müşterilerimiz ile ciddi satışlar gerçekleştirdik. Ortadoğu ülkelerinden önemli iş görüşmeleri yaptık. Fuarda emeği geçen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Evke Grup Genel Koordinötörü Murat Evke, gayrimenkul bölümünün fuara eklenmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Fuara gösterilen ilgiden büyük mutluluk duyduklarını belirten Evke, “Önümüzdeki yıl gayrimenkul alanında yapılacak özel fuara daha büyük bir stant alanı ile katılmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu