banner94

banner77

banner69

banner88

Tesis yönetimi sektöründe güçler birleşti

Tesis yönetim sektörünün iki önemli temsilcisi Profesyonel Tesis Yöneticileri Derneği (PTYD) ve Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) önemli bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği, tesis yönetim sektörünün gelişimi hızlandırarak, sektöre olan farkındalığı artıracak.

MÜLK YÖNETİMİ 27.05.2021, 12:16 27.05.2021, 12:35
Tesis yönetimi sektöründe güçler birleşti
banner66

Türkiye ekonomisine ve istihdamına en fazla destek olan sektörler arasında yer alan 40 milyarlık ekonomik büyüklüğünün yanı sıra 500 milyarlık dev bir ekonomiyi yöneten tesis yönetim sektörünün iki temsilcisi güçlerini birleştirdi.

Havalimanlarından sitelere, AVM’lerden hastanelere kadar pek çok alanda, bakım onarımdan güvenliğe, peyzajdan teknik servise kadar çözümler sunan sektörün, iki önemli temsilcisi yaptıkları iş birliğiyle sektör adına önemli bir hamle gerçekleştirdi. İşbirliği protokolü, TRFMA YK Üyesi Erhan Demirtaş ve PTYD YK Başkanı Yahya Sağır tarafından imzalandı.

“SEKTÖRE STANDART GELECEK”

İş birliği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Profesyonel Tesis Yöneticileri Derneği (PTYD) Başkanı Yahya Sağır, “Tesis yönetim sektörü, son yıllarda hem dünyada hem de ülkemizde giderek gelişen, önem kazanan ve büyüyen sektörler arasında yer alıyor. Bu doğrultuda sektörde çözüm bekleyen sorunlar da giderek artıyor. Bu sorunların ancak sektörün gerçek temsilcileriyle güç birliği yapılarak aşılabileceğine inandık ve güçlerimizi birleştirdik. Bu oluşum hem sektörü iyileştirmek ve hizmet kalitesini yükseltmek hem de sektörün dijitalleşmesini sağlayarak veri ile yönetme kabiliyeti kazandırmak için sinerji yaratmaya odaklanıyor. Bu noktada PTYD Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Yıldızdoğan ve TRFMA Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Demirtaş’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

İşin mutfağından gelen profesyonellerin liderliğinde gerçekleşen bu iş birliğinin sektöre önemli katkılar sağlayacağını belirten Sağır, sözlerini şöyle noktaladı: “Bu birleşme, sektörün belli bir standardizasyona kavuşturulması yönünde izlenen süreci hızlandıracak. Merdiven altı yönetim hizmetleri diye tabir edilen yapılar yerini, eğitimli, lisanslı ve etik prensiplerle hareket eden, kurumsal işleyişe hâkim, sosyal, modern, dürüst ve yenilikçi yepyeni bir oluşuma bırakacak. Tesis Yönetim Derneği ve Profesyonel Tesis Yöneticileri Derneği olarak, ‘Eğitim, Etik, Entegrasyon’ mottosuyla çıktığımız bu yolda ve atılan bu adımlarla sektörü bambaşka bir kulvara taşıyacağız.”

“SEKTÖRÜN SESİ DAHA GÜR ÇIKACAK”

İş birliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) Yönetim Kurulu Başkanı Gökçenur Çelebioğlu şunları söyledi: “İki derneğin güçlerini birleştirmesiyle sesimiz daha gür çıkacak. Sektörümüzün gelişimi hızlanacak ve toplum üzerinde yarattığımız pozitif etki daha da artacak. Kamu ve kurumlar nezdinde de toplumumuza sağladığımız faydalarımızı daha fazla anlatabileceğiz. İş birliğimiz ile hem sektörün gelişimine hem de sektörün çalışanlarına katkı sağlayacağız. Tüm bunların ortak paydada buluşması sektörümüzü bir adım daha ileriye taşıyacak. Bunun yansıması da hem sektöre hem hizmet alanlara olacak.”

İş birliği ile her iki derneğin sektör ile ilgili konularda ortak komisyon kurabileceğini sözlerine ekleyen Çelebioğlu, “İş birliğimiz sektör açısından elimizi son derece güçlü hale getirecek maddeler içeriyor. Sözleşmemiz doğrultusunda; her iki dernek kendi bünyesinde kurduğu komisyonlarla ortak çalışmalar yapabilir, var olan komisyonlarına diğer dernekten üye alabilir. Ortak eğitim, fuar, konferans, sektörel etkinlik düzenleyebilir ve birbirlerinin etkinliklerine destek olabilir. Yine ulusal ya da uluslararası resmi ve gayri resmi organizasyonlarda birbirini destekleyebilir. İş birliğimizle birlikte sektörün gerçek temsilcilerinin sesi daha çok duyulacak, sektörümüzün gerçek sorunlarına daha hızlı çözümler bulunacak ve sektöre olan katkılarımız daha da artacak” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
26°
açık
banner61
banner62
banner89