banner94

banner77

banner69

banner88

Adiloğlu Grup bir ilke imza atıyor

Adiloğlu Grup bir ilke imza atıyor

İNŞAAT 14.02.2024, 11:29
Adiloğlu Grup bir ilke imza atıyor
banner66

Bugüne kadar gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm ve nitelikli konut projeleriyle inşaat sektörünün parlayan yıldızlarından biri olan Adiloğlu Grup, şimdi de Bursa’nın deprem izolatörü kullanılan ilk kentsel dönüşüm projesine imza atıyor.

Adiloğlu Grup’un, Yıldırım Belediyesi iş birliği ile Değirmenönü Mahallesi’nde gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesinde, binaların güvenliği için Bursa’da ilk defa deprem ve afet hasarlarını asgariye indiren sismik izolatör kullanılacak.

Kaliteli ve güvenilir yaşam alanları sunan yapılarıyla Yıldırım’da ve Bursa’da inşaat sektörünün öncü firmalarından Adiloğlu Grup, Bursa’da deprem izolatörü kullanılacak ilk kentsel dönüşüm projesini Yıldırım’da inşa edecek.

Proje için, Değirmenönü Mahallesi 7363 Ada 6 Parsel Kentsel Dönüşüm Proje Alanı’ndaki yıkımlar gerçekleştirildi. Bin 500 metrekaresi park alanı olmak üzere 6 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek proje kapsamında 72 daire ve 6 iş yerinin sıra 2 bin 500 metrekarelik kapalı otopark bulunacak.

Proje alanı yıkım törenine katılan ve incelemelerde bulunan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kentsel dönüşümde temel önceliklerinin güvenlik olduğunu vurgulayarak, “Bu projemizde Bursa’da ilk defa kullanılacak bir uygulamayı hayata geçireceğiz. Proje kapsamında 48 adet sismik izolatör kullanacağız. Sismik izolatör, yapıya gelen deprem, rüzgâr gibi yüklerin azaltılarak, sismik enerji ve hareketlerini absorbe etmesine yardımcı olacak. Bu da olası bir depremde binaların hasar görme olasılığını oldukça düşürecek” dedi.

SİSMİK İZOLATÖRLÜ PROJELERE DEVAM EDECEĞİZ

Adiloğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Adiloğlu ise “6 Şubat depremlerinden yaklaşık 6 ay önce Bursa Teknik Üniversitemiz ile birlikte proje çalışmalarına başladığımız deprem izolatörlü kentsel dönüşüm projemizde bugün önemli bir aşamaya geldik. Neden bu bölge diye soruyorlar. Yıldırım ilçemizin en hızlı gelişen Cumalıkızık-Değirmenönü bölgemize uzun süredir yatırım yapıyoruz. Bu bölgede önümüzdeki süreçte yapmayı planladığımız üç projemiz daha var. Bu yüzden sismik izolatörlü konut projemizi de bu bölgede yapmayı arzu ettik. Bursa’nın çeşitli bölgelerinden sismik izolatörlü konut projeleri için bizlere talepler geliyor. İnşallah bu konuda değişik noktalarda da bu projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Kentsel dönüşüm noktasında ciddi gayretleri olan, çözüm odaklı çalışan, değerli Başkanımız Oktay Yılmaz’a teşekkür ediyor, sismik izolatör konusunda tecrübelerini bizimle paylaşan Prof. Dr. Beyhan Bayhan hocamıza teşekkür ediyoruz” dedi.

ÖNCÜ PROJE

Kentsel Dönüşüm Projesinin Danışmanı Prof. Dr. Beyhan Bayhan ise “Bursa’da sismik izolasyon uygulaması olan ilk konut binasının adımını atıyoruz. Fizibilite raporu hazırladık ve bu süreçte proje ilerledi. Yıldırım Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz kentsel dönüşüm projesi konusunda çok hassas. Onun desteğiyle bu aşamaya kadar geldi. Bu projenin Bursa için öncü olduğunu düşünüyorum. Sismik izolasyon uygulamasının can güvenliğinin yanında binanın depremden sonra hemen kullanımını da sağladığı için ekonomik katkısı da bulunmakta” sözlerini kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
26°
açık
banner61
banner62
banner89