banner41

banner38

banner39

Yaşamın Aurası NGT ile canlanıyor

NGT İnşaat’ın çatısı altında, beklentileri karşılayacak nitelikte olan Aurakent projesi inşa ediliyor.

KONUT PROJELERİ 28.06.2014, 14:56 28.06.2014, 14:56
Yaşamın Aurası NGT ile canlanıyor

TET İnşaat ve Güler İnşaat, güç birliği ile Ata Bulvarı’nı yepyeni bir çehreye kavuşturuyor. İki firmanın tecrübelerini birleştirerek 2007 yılında kurdukları NGT İnşaat’ın çatısı altında, beklentileri karşılayacak nitelikte olan Aurakent projesi inşa ediliyor.

Çağdaş yaşamın hızla değiştiği dünyamızda beklentileri karşılayacak olan Aurakent, kentin aurası adıyla dikkat çekiyor. Ata Bulvarı bölgesinde çok fazla sıradan bina olduğunu belirten NGT İnşaat ortaklarından Necati Güler, “Biz farklı olmak istiyoruz. Bu nedenle insanların yaşadıkları alanların görsel anlamda da farklı olmasıgerektiğini düşünüyoruz” dedi.  

Lüks bir yaşam alanı olarak tasarlanan Aurakent projesi, 6 dönüm arazi üzerinde dört blokta toplam 80 daireden oluşuyor. İki blokta 40 adet 3+1 ve üst katlarda dubleks daireler bulunurken, diğer iki blokta 40 adet 4+1 daireler ve üst katlarda dubleks daire seçenekleri yer alıyor. Görselliğin ve mimarinin buluştuğu projede binanın sağlamlığı da dikkat çekiyor. Zeminde temel güçlendirme yapılan projede C30 beton tipi kullanılırken, jet grout kazık sistemi ile binanın temeli sağlamlaştırılıyor. 15 dönüm ada bazı bulunan bahçe bölümü, yalnızca park alanı, çocuk oyun parkı, yüzme havuzu ve süs havuzu olarak planlanıyor. Bahçe üzerinde araç bulunması istenmeyerek, kapalı otopark bahçe bölümünün altında yer alıyor. Bunun yanı sıra bahçe bölümünün altında fitness ve sauna gibi aktivitelerin yürütüleceği alanlar da bulunuyor. Sundukları yaşam alanının diğerlerinden farklı olmasını istediklerini belirten Necati Güler, “Fitness alanları, saunaların yanı sıra peyzaj ve çevre düzenlemesine önem vererek yaşam kalitesini arttırmayı hedefledik. Proje sahipleri evlerinde kendilerini özel hissetsinler diye her ayrıntıyı düşündük” şeklinde konuştu.

Ticari alanların bulunmadığı projede tamamen huzurlu bir yaşam alanı planladıklarını belirten NGT İnşaat ortaklarından Tuncay Efe “ Projemizde ticari alanlar bulunmuyor. Günlük yaşamın yoğunluğundan sonra insanlar evlerine geldiklerinde sakin bir yaşam alanı olmasını istedik. Bina aralıklarını geniş tutarak yeşil alanlara çok önem verdik. Binanın sağlamlığı açısından da gereken uygulamaları mevcut kıldık. Biz projelerimizi sadece yapıp satmak için inşa etmiyoruz. Huzurlu ve sakin bir yaşam alanına sahip olmak isteyenler, projemizde mutlaka yer almak isteyecektir” şeklinde konuştu.

Ata Bulvarı'nda inşa edilen ve bölgeye yeni bir nefes olacak Aurakent, metro market ve metro istasyonuna yakın lokasyonu ile günlük hayatı kolaylaştıracak imkanlar sunuyor. Yeni hayat için bahçesinde bol bol vakit geçirilen bir konsept oluşturduklarını hatırlatan Güler, her daireye oda büyüklüğünde bir balkon yerleştirdiklerini de kaydetti.

 

 


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu