banner41

banner39

banner38

banner54

Başvurular başladı

2016’nın en iyi yapı malzemesini belirleyecek olan yapı sektörünün en büyük ödülü ALTIN ÇEKÜL’e başvurular başladı.

YAPI MALZEMELERİ 16.06.2016, 12:56 16.06.2016, 12:56
Başvurular başladı
banner66
Yapı malzemesi alanında yeni ürün, teknoloji ve fikirleri desteklemek amacıyla verilen ödüller, Aralık 2016'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenecek özel bir etkinlikle sahiplerini bulacak.

48 yıldır “Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi” olma işlevini sürdüren Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 24. kez verilecek olan Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ve 2016 yılı itibariyle verilecek olan “Altın Çekül Fikir Ödülü” ile Türk yapı sektöründe yılın en iyi ürünü ve fikri belirlenecek. Ödül programı, yapı malzemesi alanında yeni teknolojileri, ürünleri ve fikirleri destekleyerek sektörün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Sektörün en önemli malzeme ödül programları arasında olan Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü, 25. yılına yaklaşırken sektörün gelişimine her geçen gün sağladığı katkıyı artırmayı hedefliyor ve bu kapsamda 2016 yılı ödül programına, “Altın Çekül Fikir Ödülü”nü de dâhil ediyor. Sektörde proje ve fikirleri teşvik etmenin öneminin altını çizerek yeni bir ödül kategorisini sektörün başvurularına açıyor. Altın Çekül Fikir Ödülü katılım şartlarında ‘yapıda kullanım şartı’ aranmayarak bu alanda proje üreten, yapı sektörüne katkı sağlayan, geliştirilmeye açık, yenilikçi ve sürdürülebilir nitelikler taşıyan özgün fikir ve ürünlerin de değerlendirilmesi ve sektöre kazandırmak adına teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü’nde ise Türk yapı sektöründe faaliyet gösteren tüm yapı malzeme üreticisi firmalarının başvurabileceği ödüle aday olacak ürünlerde, öncelikle ‘yapı’da fiziken yer alması ve uygulanarak yapıya katkı sağlaması aranıyor. Ardından ürünler, üretim, uygulama ve kullanım süreçlerinde akılcılık ve enerji tasarrufu sağlamaları, çevreye ve sağlığa zararlı bir yönlerinin olmaması ve üretimde yerli kaynakların da kullanılması kriterlerine göre değerlendiriliyor.
 

Ödüle ürünlerini aday gösterecek firmaların, ürünlerin teknik niteliklerini belirleyen belgeleri, ürünü tanıtan açıklamaları içeren dosyayı ve ürünün örneğini, Altın Çekül başvuru formu ile birlikte en geç 14 Ekim, 2016 Cuma günü, saat 17.00’a kadar Yapı-Endüstri Merkezi’ne teslim etmeleri gerekiyor.
banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
banner61
banner68
banner62