banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Sektörde 20 yılı geride bıraktı

İnşaat sektöründe 20’inci yılını geride bırakan DİLEKPOR, yeni tesisleriyle ilklere imza atıyor.

RÖPORTAJ 24.01.2014, 16:25 24.01.2014, 16:25
Sektörde 20 yılı geride bıraktı
banner66
Enerjinin verimli kullanımı ve önemini ön gören DiLEKPOR, Bursa’ya tam otomasyon ve çevreci EPS sistemini kurarak günlük 1500 m3 ısı yalıtım malzemesi üretme ve aynı gün sevk etme kapasitesine sahip oldu. Bursa özelinde, Marmara bölgesi ve çevre bölgeleri genelinde giderek daha fazla tercih edilmeye başlanan DİLEKPOR, yatırımlarıyla bölgenin öncüleri arasında bulunuyor.

Yeni yatırımlar hakkında konuştuğumuz DİLEKPOR Genel Müdürü Mimar Soner Arslan, “Bursa’da ilk yapı kimyasalları tesisini kurduk. Bu tesisle Türkiye’nin ilk tam otomasyonlu en az emek gücüyle çalışan günlük 150 ton üretim, yapım ve sevk etme kapasitesine sahip olduk. Her iki fabrikamızda da ürünlerimiz, NEOTHERM markasıyla üretilip piyasaya sürülüyor” dedi.

Genel Müdür Soner Arslan, “Bizler, NEOTHERM marka paket sistemle yalıtım yapılan binaların enerji kullanımlarında %60 tasarruf edebileceklerini savunuyoruz. Ürettiğimiz NEOTHERM ürünlerimizin TSE’de ve bağımsız kuruluşlarda yapılan testlerle bunu teyit ediyoruz. Türkiye’de 18 milyon bina stokunun olduğu, bunun yüzde 90’ının yalıtımsız olduğunu biliyoruz. Türkiye’de ithal kullanılan enerjinin büyük çoğunluğu konutların ısıtma ve soğutmasında kullanılıyor. Bu bilgi doğrultusunda binaların ısıtma ve soğutmasında yapılan enerji tasarrufu sonucunda çok büyük bir kaynak elde edilebilir. Sağlanacak bu tasarruf ile Türkiye’nin tüm okul, hastane ve yol gibi çeşitli ihtiyaçları karşılanabilir. Bizler de yaşadığımız yüzyılın enerjinin en etkin ve verimli kullanım yılı olduğu, fosil yakıtların tükenmeye başladığı ve çevreye zarar verdiğini biliyoruz. Bu bağlamda tüm insanlığı binalarının NEOTHERM paket sistem ile yalıtım yaptırmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Soner Arslan, “Üzülerek söylemek gerekirse, yalıtım bilincini ülkemizde ve yaşadığımız kentte çıkan ve kanun ve yönetmeliklere rağmen henüz oluşmadığını görüyoruz. İl çevre müdürlükleri, yerel yönetimler ve ilgili odalar hala bu işin önemini kavramadığını ortadadır. Yalıtımın bina için olmazsa olmazlar arasında yer alması gerekirken, hala gereksiz bir iş olarak görülmekte ve yanlış uygulamalar yapılmaktadır. Bizler, DİLEKPOR firması olarak ülkemizde ve ilimizde bu bilincin oluşması için büyük çaba sarf ediyoruz. Ücretsiz olarak binalarda keşif ve yalıtım ile ilgili seminerler veriyoruz. Her ay düzenli olarak sektörümüzün paydaşlarından olan ustalarımıza, ısı yalıtımının nasıl yapılması gerektiği ve yanlışların ne olduğunu anlatıyoruz” diye konuştu.

Genel Müdür Arslan, “Yalıtım sektöründe tüketicinin tüm isteklerini bir paket olarak sunmaktadır. NEOTHERM ısı yalıtım plakasını, yapıştırıcısını, sıvasını, mineral sıvasını, mineral sıva astarını, boyayı hepsini bir pakette sektöre sunuyoruz”

Genel Müdür Soner Arslan konuşmasını “Bursa’da ilk ısı yalıtım laboratuvarını ilk tam otomasyonlu yapı kimyasal tesisini kurup kentimizin gelişmesine, güzelleşmesine, sanayiye ve paydaşlarına artı değerler katan firmamızın yönetim kurulu başkanı Ahmet Arslan’a ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu vesile ile ülkemizin ve tüm Bursa halkının çalışanlarının yeni yılını kutlar, yeni yılın bizlere mutluluk ve başarı getirmesini dilerim” ifadeleriyle tamamladı.

 

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62