banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Sinpaş GYO 40.yılını kutluyor

Projeler hız kesmeden devam ediyor.

KONUT PROJELERİ 12.08.2014, 12:05 12.08.2014, 12:05
Sinpaş GYO 40.yılını kutluyor
banner66
Tarihsel geçmişi, coğrafi konumunun  avantajları ve Sosyo –ekonomik yapısı ile tüm Türkiye’nin gözbebeği Bursa’da 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Sinpaş GYO 40.yılını kutluyor.

SİNPAŞ GYO Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özkan Öztürk, Sinpaş Grubu olarak bu yıl 40. Yaşlarını kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirtiyor. SİNPAŞ GYO Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özkan Öztürk; “Projeler yılı” olarak değerlendirdikleri 2014 yılında hayata geçen, devam eden ve planlanan projeleri hakkında bizleri bilgilendirdi.

Eylül’den itibaren başlayacak, yaklaşık 1.000.000.000 TL ciro hedefli Bomonti, Sancaktepe ve Ankara projelerinin bilgisini veren ve Ege boyu projesinde başlayan ev teslimlerinin İstanbul’un içinde 365 gün Ege havasını estirmeye başlamış olduğunu belirten Öztürk, “İstanbul Avrupa Yakasında satışlarının %70 i tamamlanan ve teslimi 2 yıl sonra gerçekleşecek olan EgeYakası projemizde de sakinlerimiz benzeri atmosferi yaşayacaklar. Bu projemiz için de satışlarımız sürüyor. Ankara’nın dev projesi  İncek Life’ta Ağustos sonunda teslimlerimiz başlıyor. Projenin yeni etabı olan İncek Blue projemizde de satışlarımız sürüyor.” Dedi.

Hem sektör hem de ülkemiz için oldukça gergin, yoğun tartışmalarla ve  belirsizliklerle geçen bir seçim dönemi yaşadık.

2014’ün ilk 6 ayının, pek çok özelliğiyle farklı bir dönem olduğunun altını çizen, Öztürk; “Hem sektör hem de ülkemiz için oldukça gergin, yoğun tartışmalarla ve  belirsizliklerle geçen bir seçim dönemi yaşadık. Buna rağmen Sinpaş örnek bir performans göstererek her zaman güvenli bir liman olduğunu ispatladı. Bu yılın ilk altı ayı itibarıyla 723 adet satış ve 376 milyon liralık bir satış cirosuna ulaşmış durumdayız. Geçen yılın aynı döneminde ise 412 adet satış ve 220 milyon liralık bir satış cirosu elde etmiştik” dedi.

Bu çıkış eğilimini önümüzdeki aylarda da gerek yeni lansmanlarla gerekse mevcut projelerle devam ettirmeyi hedeflediklerini açıklayan Öztürk, önümüzdeki döneme daha da olumlu baktıklarını, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin ve Merkez Bankası’ndan gelecek faiz indirimiyle ilgili işleyecek olumlu sürecin tamamlanması ile birlikte piyasaların canlanma öngörülerini paylaştı.

Nobel ödüllü iktisatçı Robert Shiller’in konut sektörüne dair yaptığı analizin sonuçlarına da değinen Öztürk’ün değerlendirmesi ilginç oldu;

“ Biz bunları hep söyledik ama dışarıdan gelen tarafsız bir ekonomistin sözü güzelce pekiştirdi aslında.” diyen Öztürk, fiyatlardaki balonla ilgili üç önemli konuya dikkat çekti;

- Kent ve semt bazında fiyat şişmeleri olabilir. “Arz fazlası”

- Fiyat artışlarının bir nedeni de döviz kaynaklı olabilir. “Kaçınılmaz sonuç”

- Şirketlerin finansman modellerinden ve projelerinden kaynaklı fiyat baskısı olabilir. Bunları balonla karıştırmamak gerektiğini söylüyor.  “Konut kredilerinin düşmesi gerekir” dedi.

Bursa Modern Projesini de değerlendiren Öztürk; satışları ve yeni etap inşaatları devam eden  projenin, şehrin Kuzey bölgesinde gelişen ve değişen modern kent yaşamına uygun konumu gereği hem yaşayan konut sahiplerine hem de yatırımcılarını mutlu ettiğine değindi ve yakın dönemde hayata geçecek İzmit Körfez Geçiş projesi ile birlikte kentin büyüme ve sanayi aksının İstanbul yoluna kaymasıyla birlikte Bursa Modern projesi yatırımcılarına artı bir kazanç sağlayacağını da sözlerine ekledi.

SİNPAŞ GYO HakkındaTürkiye’nin İMKB’de işlem gören ve % 49’u halka açık şirketi Sinpaş GYO, imza attığı her konut projesinde müşterilerine ve hissedarlarına kazançlı yatırımlar sunuyor. Daima yenilikçi ve modern projelere imza atan Sinpaş GYO’nun, İstanbul’da Bosphorus City, İstanbul Sarayları, Aqua City 2010; Bursa’da Bursa Modern, Ankara’da İncek Life olmak üzere satışı süren 5 projesi, satışı ve inşaatı tamamlanan 3 proje olmak üzere toplam 8 projesi bulunuyor.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62