banner94

banner77

banner69

banner88

Akyükselen 2020'ye hızlı giriş yaptı

Akyükselen İnşaat, 2020 yılına hızlı bir giriş yaptı. Firma, 3’ü kentsel dönüşüm, 2’si de yeni projey olmak üzere 5 projenin startını bu yıl içerisinde verecek.

KONUT PROJELERİ 29.03.2020, 12:34 29.03.2020, 12:40
Akyükselen 2020'ye hızlı giriş yaptı
banner66

Bursa’daki kentsel dönüşüm çalışmalarının öncü firması olan Akyükselen İnşaat, 2020’ye hızlı girişi yaptı. Firma, 2020 yılında 3’ü kentsel dönüşüm, 2’si de yeni olmak üzere toplamda 5 projenin hayata geçirecek.

BADEMLİ VE HÜRRİYET'E YENİ PROJELER

Bursa’daki kentsel dönüşüm projelerinin durma noktasına geldiği bir süreçten geçildiğine işaret eden Akyükselen İnşaat Genel Müdürü Şeref Demir, bu yıl içerisinde 5 projenin başlamış olacaklarını söyledi. Bu 5 projenin 3’ünün kentsel dönüşüm, 2’sinin de yeni proje olduğunu hatırlatan Demir, yeni projelerin Bademli ve Hürriyet’te yapılacağını ifade etti. Demir, “Hürriyet ve Bademli projesi kentsel dönüşümden ayrı, yeni projeler. Burada kendi arsalarımıza projeler yapacağız. 2020 yılı içerisinde ikisine de başlayacak. 2020’ye 5 proje ile start verdik. Başladığımız kentsel dönüşüm projeleri 2021 yılında teslim edilecek. Diğer iki proje de 2021’in sonunda bitmiş olur. Hürriyet’teki projemiz, Ataevler’de yaptığımız konsepte yakın bir proje olacak. Bademli’deki farklı bir konsept olacak. Villa daire konseptinde olacak. 3’er katlı binalar olacak. Birbirinden bağımsız şekilde. Aynı zamanda villa konseptinde olacak. Bademli’nin projesi onaylandı. Önümüzdeki süreçte hafriyat başlıyor” diye konuştu.

3 YENİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Kentsel dönüşüm konusunda yaşanan karmaşadan dolayı ruhsat alamadıkları son 3 projeye de başladıklarını hatırlatan Şeref Demir, “İrtibat halinde olduğumuz ama inşaat ruhsatları çıkarılamayan projelerimizin imalatlarına başladık. Beşevler mahallesinde Yükselenpark Gönül projemiz, 221 dairelik bir proje.Kaba inşaatı devam ediyor üçüncü kat seviyesinde çalışmalar. Aynı zamanda Ataevler’de Yükselenpark Çamlık sitemiz var. 128 dairenin yer aldığı bir site. Temelini attık imalat devam ediyor. Aynı zamanda 3’ncü projemiz var Karaman mahallesinde proje onay aşamasında, kısa sürede bu projenin de temelini atacağız inşallah . Daha önce irtibat halinde olduğumuz kentsel dönüşümle ilgili sitelerin sonuncusu oluyor bu mahallede başlayacağımız çalışma. İnsanların mağdur olmaması için gerektiğinde zararı göze alarak, kentsel dönüşümdeki görüşme halinde olduğumuz projelerin tamamını bitirerek teslim edeceğiz inşallah. Kentsel dönüşüm projeleri olan Yükselenpark Nilüfer ,Yükselenpark Vizyon’u da teslim ettik. Yükselenpark Özlem  bizim amiral gemimiz, 800 dairelik bir proje. İmalat aşaması bitti sayılır. Bir yandan teslimatlar devam ediyor. İnsanlar yaşamaya başladı. FSM bulvarında olan Yükselenpark Melis ve Yülselenpark Bulvar projeleri önümüzde ki ay teslim edilecek’’ şeklinde konuştu.

“Biz olaya sadece kazanç gözüyle bakmıyoruz” diyen Şeref Demir, “Maddi boyutu haricinde vicdani boyutu var, mağduriyetlerin giderilmesi gerekir. Konut barınma gibi zaruri bir ihtiyacı karşılıyor.   Bu ihtiyacın karşılanması için biz elimizi taşın altına koyuyoruz, maliyetlerin astronomik arttığı bu dönem de zararı göze alarak taahhüt ettiğimiz bütün projeleri yapma kararı aldık.

“DEPREM, YIKACAĞIM DİYEREK GELİYOR”

Deprem tabiri caizse çığlık atıyor, ben geliyorum ve yıkmaya geliyorum diyor. Bu konuda çok çok duyarlı olmamız gerekiyor ama maalesef gerekli hassasiyet gösterilmiyor. Deprem sonucunda çok büyük can ve mal  kayıplarının yaşanılacağı maalesef bir gerçek . Bununla ilgili milli seferberlik ilan edilmesi lazım. nedense bir duyarsızlık var. Acilen bir çözüm yolu bulunmalı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
24°
az bulutlu
banner61
banner62
banner89