banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Btso’dan Yıldırım’a Dönüşüm İçin İşbirliği Teklifi

BTSO Edebali'yi ziyaret etti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 02.10.2014, 17:26 02.10.2014, 17:26
Btso’dan Yıldırım’a Dönüşüm İçin İşbirliği Teklifi
banner66

BTSO İnşaat Konseyi Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan başkanlığında, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yi makamında ziyaret ettiBTSO İnşaat Konseyi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan ve İnşaat Konseyi üyeleri, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yi ziyaret ederek, kentsel dönüşüm konusunda fikir alışverişinde bulundular.Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, BTSO İnşaat Konseyi üyelerini konuk etti. İnşaat Konseyi’nden Sorumlu BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan başkanlığındaki İnşaat Konseyi üyeleri, Yıldırım ilçesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda işbirliği imkânlarını konuştular.BTSO’DAN İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ

Ziyarette konuşan Umutkan, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olan Yıldırım’da kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. BTSO İnşaat Konseyi’nin tecrübelerinden Yıldırım Belediyesi’nin de yararlanabileceğini kaydeden Şakir Umutkan, “Bursa ekonomisinin çatı kuruluşu olan BTSO’da inşaat sektöründe tecrübeli firmalar bulunuyor. Mesleğinde duayen insanlar, BTSO çatısı altında faaliyet gösteriyor. Yıldırım’da başlayacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarında BTSO İnşaat Konseyi olarak görev alabiliriz. Bursa ve ilçelerinde kentsel dönüşüm adımlarını yakından takip ediyoruz. Bu açıdan Yıldırım’da yapılacak işbirliğini önemsiyoruz. Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa, her türlü desteğe hazırız”  dedi.‘BTSO İnşaat Sektör Raporu ve Yerel İnşaat Stratejisi’ kitapçığını Başkan Edebali’ye sunan Şakir Umutkan, önümüzdeki aylarda kentsel dönüşüm alanında bir zirve yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.“BTSO’NUN GÜCÜNÜN FARKINDAYIZ”

Yıldırım ilçesindeki kentsel dönüşümü Yıldırım Belediyesi’nin tek başına değil, kamu kurumları ve STK’larla birlikte gerçekleştirebileceğini belirten Başkan Edebali ise, BTSO İnşaat Konseyi’nin işbirliği teklifinin kendilerini memnun ettiğini kaydetti. Edebali, “Kentsel dönüşüme bütünsel bakmak lazım. Kentsel dönüşüm, ilçemiz için olmazsa olmaz konulardan birisidir. Bu yüzden kamu kurumları ile işbirliğine önem veriyoruz. BTSO’nun da gücünün farkındayız. Toplumsal desteğin olmadığı bir çalışmada başarılı olmak imkânsız. Kentsel dönüşüm çalışmalarında güzel bir işbirliği, ilçeye büyük faydalar kazandıracaktır” diye konuştu.BTSO Meclis Üyesi ve İnşaat Konseyi Yöneticisi Ali Tuğcu, Yıldırım Belediyesi ile BTSO arasındaki işbirliğinin ilçeye ve Bursa’ya büyük faydalar sağlayacağını kaydetti. Ziyarete, İnşaat Konseyi Yöneticisi Ekrem Algül, 18. Komite Başkanı Mehmet Taner Eke, 36. Komite Başkanı Ömer Kaya ve 36. Komite Üyesi Mitat Yetişkin de katıldı.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62