banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Turkeybuild, Yeni İş Fırsatları Sunuyor

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması Turkeybuild, yeni iş fırsatları sunuyor

İNŞAAT 28.06.2014, 14:12 28.06.2014, 14:12
Turkeybuild, Yeni İş Fırsatları Sunuyor
banner66

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması 37. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 81.000 m²’lik 12 salon ve açık alanında, 1.150 katılımcı firmanın ürün ve hizmetlerini 111.000’i aşkın ziyaretçiyle buluşturacak.

6 – 10 Mayıs 2014 (Salı - Cumartesi) tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, en son yenilik ve teknolojileri barındıran ürün çeşitliliği, uluslararası etkinlikleri ve yarattığı iş fırsatları ile bu yıl da sektörün zirvesi olacak. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlediği Konuk Ülke Projesi’nde bu yıl Güney Kore ağırlanıyor. Proje kapsamında düzenlenecek etkinliklerle olası işbirlikleri ve ticari ilişkileri geliştirmek için iki ülkenin sunduğu fırsatlar değerlendirilecek.

Güney Kore, son dönemde Türkiye’deki inşaat ve yapı malzemeleri alanlarında ve yatırım işbirliği üzerine kurdukları ortaklıklarla ve Ortadoğu-Orta Asya’da yaptığı projelerle de dikkatleri üzerine çekiyor. İki taraflı yatırımların arttırılması ve üçüncü ülkelerde ortak projelere katkıda bulunması amacıyla Mayıs ayında yürürlüğe giren Serbest Ticaret Anlaşması ile iki ülke firmalarının bir araya gelerek Güney ve Güneydoğu Asya'da, Orta Doğuda, Kuzey Afrika ve Orta Asya ülkelerinde büyük projelere imza atabilecekleri öngörülüyor. 80’li yıllardan bu yana büyük bir gelişim göstererek dünyanın en büyük 15. ekonomisi haline gelen ve dünyanın en çok ihracat yapan 7. ülkesi olan Güney Kore’nin başarısının ardında yatan nedenlerin ele alınacağı fuar kapsamındaki etkinliklerde, “Güney Kore Türkiye için rol model olur mu?” sorusuna da yanıt aranacak. YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen ve 37 yıldır yapı sektörünün uluslar arası zirvesi olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 6 – 10 Mayıs 2014 (Salı - Cumartesi) tarihleri arasında Tüyap -Büyükçekmece’de  düzenlenecek. Her geçen yıl büyüyerek sektöre olan katkısını artıran fuarda bu yıl da; binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmet yer alacak. Fuar 81.000 m2’lik 12 salon ve açık alanda, 1.150 katılımcı firma ve 111.000’i aşkın ziyaretçiyi buluşturacak. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor.

Fuarın İş Geliştirme Platformu, Uluslararası İşbirlikleri ve İhracatın Geliştirilmesine Yönelik Adımlar. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamındaki İş Geliştirme Platformu, çeşitli etkinliklerle bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak. Platform bu yıl faaliyetlerini; “Konuk Ülke Güney Kore Projesi” ve “5. Avrasya Yapı Forumu” olmak üzere iki ana başlıkta sürdürüyor.


banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62