banner94

banner77

banner69

banner88

Osmangazi yaralara merhem oldu

Türkiye, geçtiğimiz yıl 6 Şubat tarihinde ‘asrın felaketi’ olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin acısıyla sarsıldı. Yaşanan depremlerin ardından devlet ve millet el ele vererek asrın birlikteliğini ortaya koyarken, Osmangazi Belediyesi de yaraların sarılması noktasında oynadığı etkin rol ile tüm Türkiye’nin takdirini kazandı.

GÜNDEM 13.02.2024, 22:30
Osmangazi yaralara merhem oldu
banner66

Tüm imkânlarını seferber eden Osmangazi Belediyesi, ilk etapta enkaz altında kalan canların hayata tutunmalarına katkı sağlamak amacıyla arama kurtarma ekibini bölgeye gönderdi. Afet haberinin hemen ardından arama kurtarma çalışmaları için yola çıkan 6 araç ve 38 kişilik sivil savunma biriminin yanı sıra 440 personel, 120 araç da deprem bölgesine giderek yaraların sarılması için çalıştı.Deprem sonrası süreçte ise bölge halkı için koordineli bir şekilde yardım seferberliği başlatıldı ve öncelikli ihtiyaçları karşılamaya yönelik nitelikli insani yardım malzemeleri depremzedelere ulaştırıldı.

Barınma ihtiyacına anında çözüm

Deprem sonrası, depremden etkilenen vatandaşlar için en temel gereksinim olan barınma ihtiyacını karşılamak için de çaba sarf eden Osmangazi Belediyesi, çadır, yatak, soba ve uyku tulumunu depremzedelere ulaştırarak en önemli ihtiyaçlardan birini karşıladı. Osmangazi Belediyesi’nin ikram çadırları da kısa sürede deprem bölgesinde yerini aldı. Ekipler, sıcak yemek ikramıyla zor günlerinde depremzede vatandaşların yanında oldu. Belediye ekipleri tarafından depremzedeler için kurulan güvenli alanlarda her gün 2 bin kişilik sıcak yemek, depremden etkilenen bölgelerde depremzede vatandaşlara dağıtıldı. Ramazan ayı süresince de İslahiye ve Antakya’da her gün toplam 4 bin kişilik iftar ve sahur yemeği ikram edildi.

Osmangazi mahallesi kuruldu

Osmangazi Belediyesi, depremden en çok etkilenen ilçelerden olan İslahiye’de prefabrik kent kurdu. 15 bin metrekare alan üzerine kurulan Osmangazi Mahallesi’ne 100 hane yerleşti. İçerisinde cami, okul, oyun parkı, millet kıraathanesi ve bilgisayar sınıfının yer aldığı geçici konutların inşaatı kısa sürede tamamlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
35°
açık
banner61
banner62
banner89