banner94

banner77

banner69

banner88

Gökdere Çarşısı yeni yüzüyle hizmete girdi

Yıldırım Belediyesi, kullanım ömrünü tamamlayan ve ihtiyaçlara cevap veremez durumdaki Gökdere Çarşısı’nı yenileyerek modern, güvenli, fonksiyonel bir çarşıya dönüştürdü.

GÜNDEM 16.04.2024, 15:07
Gökdere Çarşısı yeni yüzüyle hizmete girdi
banner66

Yıldırım Belediyesi tarafından yenilenen Gökdere Pazar Yeri hizmete açıldı. Yıllardır hizmet veren ve zamanla ihtiyaçları karşılayamayacak durumdaki pazar yerini sil baştan yenileyen Yıldırım Belediyesi, 18 bin 160 metrekarelik alanda uyguladığı proje kapsamında sadece pazar alanının yenilemekle kalmadı, bölgeye yeni bir park ve yeşil alan kazandırdı. Yine otopark, mescit, büfe, güvenlik noktası gibi birimlerle pazar alanı modern bir görüntüye kavuştu. Pazar alanının açılışına Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı İrfan Akkaya, 23. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bursa’ya değer katacak

Gökdere Pazar Yeri’ndeki çalışmaları kısa sürede tamamladıklarını aktaran Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Gökdere Pazarı, 20 yıldan fazla bir süredir hizmet veriyor. Dolayısı ile mevcut haliyle günümüz ihtiyaçlarına cevap vermekte yetersiz kalıyordu. Bu durumdan hem esnafımız hem de burada alışveriş yapan hemşehrilerimiz rahatsızdı. Onların talep ve önerileri doğrultusunda burada bir düzenleme yaptık. Pazartesi giyim, cuma günleri ise sebze meyve sebze pazarı olarak hizmet veren; Meydancık, Davutdede, Yıldırım, Sinandede, Şükraniye, Hacıseyfettin, Selimzade gibi mahallelerimizde ikamet eden insanlarımızın yararlandığı Gökdere Pazarı’nı sil baştan yeniledik. Yürüyüş yolları, rekreasyon alanları ve açık otopark bulunan Gökdere Pazar Alanı ilçeye değer katan önemli bir yatırım oldu” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
26°
açık
banner61
banner62
banner89