banner94

banner77

banner69

banner88

Bursa’nın Vizyon Projesinde Son Rötuşlar

Çöküntü bölgesinin kentsel dönüşüm çalışmasıyla ihya edilip, şehrin yeni vitrini olarak yapılan Osmangazi Meydanı yakında hizmete açılacak.

GÜNDEM 17.01.2024, 10:55 07.02.2024, 11:49
Bursa’nın Vizyon Projesinde Son Rötuşlar
banner66

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı vizyon eserlerden Osmangazi Meydanı’nda açılış için son hazırlıklar yapılıyor. Dev meydanın Ulubatlı Hasan Bulvarı tarafındaki bölümünde asfalt çalışmaları tamamlanarak alt meydan ortaya çıkmış oldu.

Bursa’nın uzun yıllardır özlemini duyduğu ve şehrin yeni vitrini olacak meydan, Osmangazi Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Şehrin çöküntü bölgesini kentsel dönüşüm çalışmasıyla ihya edip, yeraltı katlı otoparkı, dev meydanı ve sosyal alanlarıyla çok fonksiyonlu cazibe merkezine dönüştüren Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın yeni buluşma noktasını hizmete açmaya hazırlanıyor.

Osmangazi Meydanı’nın Ulubatlı Hasan Bulvarı tarafındaki cephesinde asfalt ve düzenleme çalışmaları tamamlandı. 2 bin araçlık 4 katlı otoparkın girişi olarak kullanılacak alandaki asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa’ya yakın bir zamanda yeni bir vizyon eser kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Dündar: “Bursa’nın önemli yatırımı”

Bursa’nın ve Osmangazi’nin en önemli yatırımlarından birini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Dündar, “Osmangazi Meydanı’nda kamulaştırmalar, yıkımlar ve temel kazılarıyla uzun yıllardır devam eden çalışmaların sonuna geldik. Artık meydanın çevre düzenleme çalışmalarına başladık. Büyük meydan öncesinde alt meydanın düzenlemesini tamamladık. Ulubatlı Hasan Bulvarı tarafındaki asfalt çalışmalarının bitmesiyle ilk meydan ortaya çıkmış oldu. Çevre düzenleme çalışmalarıyla birlikte Osmangazi Meydanı önümüzdeki günlerde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
22°
açık
banner61
banner62
banner89