banner94

banner77

banner69

banner88

İMSİAD mühendis adaylarının yanında

İMSİAD Başkanı Şeref Demir, BUÜ Yapı Topluluğu’nun düzenlediği “Sektörle Buluşma” organizasyonunda yaptığı konuşmada mühendis adaylarına tavsiyelerde bulundu.

DİĞER 20.12.2023, 23:55
İMSİAD mühendis  adaylarının yanında
banner66

Bursa Uludağ Üniversitesi Yapı Topluluğu, düzenlediği organizasyonla sektör temsilcilerini, İnşaat Mühendisliği Fakültesi öğrencileri ile buluşturdu.

Sektör temsilcilerinin öğrencilere tecrübe ve bilgi paylaşımı yaptığı ‘Sektörle Buluşma’ programı, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü konferans salonunda gerçekleştirildi. BUÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Adem Doğangün, İnşaat Müteahhitleri ve Sanayici İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Demir, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Ülkü Mercan Küçükkayalar, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Bursa Şube Başkanı Esra İnhanlı ve öğrencilerin katıldığı programda öğrenciler, sektörün temsilcilerinin tecrübelerinden faydalanma şansı buldu.

“Tecrübe paylaşımları çok önemli”

Uludağ Üniversitesi Yapı Topluluğu Başkanı Ozan Engin’in açılış konuşmasının ardından söz alan Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Adem Doğangün, “Üniversite eğitimlerinin yanında bu tür topluluklarda yer alarak, sorumluluk bilinci ve iletişimini güçlendiren öğrencilerimizin iş hayatında daha başarılı olduğunu gördük. Öğrencilerimizin derslerinin yanında mutlaka bu tür organizasyonlarda görev almalarının çok önemli olduğunu yakından biliyorum. Bizim iş paydaşlarımız çok farklı kesimlerden insanlardan oluşuyor, bu yüzden bizim mesleğimizde saha deneyimi çok önemli. Biz çok farklı alanlarda kurum ve kişilerle iletişim kurmak durumundayız, bu yüzden de saha tecrübesi mesleğimizin olmazsa olmazlarındandır” dedi.

“Nitelikli eleman her sektörün ihtiyacı”

İnşaat Müteahhitleri ve Sanayicileri İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Demir de konuşmasında yapı sektörünün kadim ve her zaman ihtiyaç duyulacak bir meslek olduğunu belirtti. Her işte olduğu gibi yapı sektöründe de donanımlı eleman ihtiyacına dikkat çeken Şeref Demir, “Öğrencilik yıllarında derslerinizdeki başarının yanı sıra katıldığınız, sorumluluk aldığınız her organizasyon, yaptığınız her staj ve edindiğiniz her tecrübe size artı sağlayacaktır. İşimiz en iyi sahada öğreniliyor, bu yüzden tecrübelerden faydalanmak ve yenilikçi olmak çok önemli. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Program açılış konuşmalarının ardından, İnşaat Müteahhitleri ve Sanayici İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Demir ve İMSİAD Yurtdışı Yatırım İlişkileri Komisyonu Başkanı Latif Altay’ın sunumları ile devam etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
25°
açık
banner61
banner62
banner89