banner94

banner77

banner69

banner88

Şehre içmimar eli değecek

İçmimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Arslan, yeni dönemde başta belediyelerle önemli çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

DEKORASYON 29.03.2020, 12:26 29.03.2020, 12:33
Şehre içmimar eli değecek
banner66

İçmimarlar Odası Bursa Şubesi’nde yapılan seçimin ardından Nur Gül Arslan, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Arslan, yeni dönem projelerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başta Bursa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere diğer ilçe belediyeleriyle de irtibat halinde olduklarını belirten İçmimar Nur Gül Arslan, yeni dönemde İçmimarların şehirle ilgili konularda daha aktif olarak görev alacağını söyledi.

İlk PROJELERİ BURSA ŞUBESİ ÇİZECEK

Yeni döneme ilişkin birçok projelerinin var olduğuna işaret eden Nur Gül Arslan, “İçmimarlar Odası olarak tasarım ve proje hizmeti vereceğimiz İÇTAP iktisadi teşekkülünü kuruyoruz. Bu sıralarda tamamlanmış olacak. Bu teşekkülle birlikte İçmimarlar Odası, en az ücret beledi üzerinden proje de hazırlayabilecek. Normalde odalar hizmet satamaz ama biz bu iktisadi teşekkülle birlikte bu hizmeti vereceğiz. Kimler olacak bu yapıda? Proje 2 ay sürecek bir proje diye düşünelim. Bir yerde çalışmayan içmimar arkadaşlarımıza öncelik verilecek. Gelecekler burada çalışacaklar ve olması gereken en az maaş tutarında ödemeler yapılacak. Genel merkezimiz üzerinden işleyecek süreç. Bursa Şubesi olarak ilk projeleri biz yapacağız” dedi.

MİLLET KIRAATHANESİ'NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Millet Bahçesi’nde yer alan Millet Kıraathanesi ve Orhaneli Belediyesi’nin Karagöz Kültür Evi projelerinde bu kapsamda çalışmalar yürüttüklerini belirten İçmimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Nur Gül Arslan, “Kültür Evi’nin alt katında yöresel lezzetler tanıtılacak, üst katta da Orhaneli’nin diğer kültürel değerlerinin tanıtılacağı alanlar yer alacak; geçmişten günümüze değin. Müze gibi işleyecek. Aynı zamanda etkinlik alanları olacak. Çalışmalara başladık. Başka projeler de var. Onlar da Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri. Yeni döneme 5 proje ile girdik. Oda olarak en önemli hedefimiz, meslektaşlarımızın haklarının korunmasının yanında, mesleki aidiyeti, meslektaşlar arası dayanışma ve birlikteliği sağlamaktır. Kurulduğumuz günden bu zamana değin, üyelerimizi ziyaret ettik, yeni üyelikler yaptık. İçmimarlık öğrencilerimizi öğrenci üye yapıp onların staj yeri bulmalarına yardımcı olduk, sektörel anlamda bilgilenmelerine özen gösterdik. Üyelerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda eğitim programları organize ederek, gelişimlerine katkıda bulunmak, iş hayatında varoluşlarının güçlendirmek amacıyla eğitimler organize ettik. Yerel ve ulusalda pek çok alanda hizmet veren firmalar ile odamız arasında hazırlanan protokoller imzalayıp çeşitli işbirlikleri geliştirdik. Odamızı TMMOB İl Koordinasyon Kurulu ve Bursa Akademik Odalar Birliği’nin aylık olağan toplantılarında, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Çalıştaylarda, davet edildiğimiz pek çok Danışma Kurulu’nda meslektaşlarımızı temsilen bulunduk, görev aldık. Üniversiteleri ve belediyeleri ziyaret ettik. Pek çok STK ve Meslek Odalarını odamızda hem ağırladık, hem biz de ağırlandık. Sektörel birliktelikler, yeni ilişkiler inşa ettik. Mesleki fuarlara katılıp, iş gezileri düzenledik. Üyelerimizle bir araya geldiğimiz keyifli organizasyonlara imza attık. Paydaş firmalarla müşterek organizasyonlar yaptık.Tasarımın Galası’nı yapmıştık geçen yıl. Yaklaşık 300 kişi katıldı. Şimdi daha iyisini yapacağız. Bu seferki çok daha güzel olacak, çok daha özel olacak” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
27°
açık
banner61
banner62
banner89