banner41

banner39

banner38

banner54

Tuana Evleri'nde sona yaklaşılıyor

Karaalp: İstanbul Caddesi'nin çehresi değişecek...

KONUT PROJELERİ 06.05.2016, 11:40 06.05.2016, 11:40
Tuana Evleri'nde sona yaklaşılıyor
banner66

Seçkin konut ve iş merkezi projeleriyle Bursa inşaat sektörünün öncü firmalarından olan Alpiş Group’un, ulaşım projeleriyle Bursa’nın cazibe bölgeleri arasına giren İstanbul Caddesi’nde başlattığı Tuana Evleri projesinde sona yaklaşılıyor.

356 daire ve 23 işyerinden oluşan Tuana Evleri projesine geçtiğimiz Eylül ayında, yaklaşık 7 ay önce başladıklarını belirten Alpiş Group Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, “1. etapta artık sona yaklaşıyoruz. Biz Tuana Evleri projesine başlarken 2016 yılının sonunda projenin tamamını bitirmeyi hedeflemiştik. Bu sene hem satışların hem de kış aylarında havaların iyi gitmesi ve Alpiş İnşaat olarak disiplinli çalışmamız sayesinde hızlı ilerledik ve 1. etapta yüzde 85 seviyesindeyiz ve 2. etapta da yüzde 50’yi geçtik. Temmuz ayı sonunda ilk etabın anahtar teslimini yapabileceğiz. 2. etabı da Ekim ayında teslim edebileceğiz” dedi.

Tuana Evleri’nin çok önemli bir lokasyonda olduğunuz belirten Karaalp, “Biz Alpiş Group olarak Tuana Evleri projesini geliştirirken bu bölgede yaklaşık 100 bin çalışan olduğunu tespit ettik ve potansiyeli belirledik. Ayrıca biz her bölgenin her ilçenin kendi içerisinde yeni değerler yaratması gerekiyor. Bursa özelinde baktığımızda konut alacak olanları ısrarla Nilüfer’e göndermememiz gerekiyor. Biz bunu planlarken, bizim bölgemizde konut almak isteyenlere iyi bir site nasıl sunabiliriz diye düşündük”  şeklinde konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay çalışmaları çok önemli bir yatırım olduğunu, ayrıca özel okul ve hastane yatırımları ile ilgili çalışmaların bulunduğunu da sözlerine ekleyen Karaalp, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“İstanbul Caddesi üzerindeki eski işyerleri dönüşüyor ve Hitit Plaza buna iyi bir örnektir. Hilton Oteli yine İstanbul Caddesine değer katarken Müftülük, Adliye gibi yeni kamu binalarının bu bölgeye yapılacak olması önemli çalışmalar. İstanbul Caddesi’nin çehresi değişecek. Ben inanıyorum ki 5 sene sonra Tuana Evleri’nin bulunduğu bölge İstanbul’un Maslak semti gibi olacaktır. Bu öngörüleri ve gerekli altyapıyı hazırladıkları için de başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bütün yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum.”

Alpiş Group Satış ve Pazarlama Müdürü Selçuk Sukas da, Tuana Evleri’nin satışında yüzde 60’lık seviyeye ulaştıklarını söyledi. Sukas, “Tuana Evleri’nin satışıyla alakalı şu anda yüzde 60 seviyesini geride bıraktık, Haziran ayı ortalarına kadar satışları tamamlamayı hedefliyoruz. Gayrimenkul Fuarından ve fuarda Tuana Evlerine olan ilgiden çok memnun kaldık.  Burası önemli bir lokasyon oldu, zaten parlayan yıldız diye tanımlıyoruz. Bilhassa raylı sistem İstanbul Caddesi’nin çehresini değiştirip ilgiyi daha da arttıracak. Unutulmamalıdır ki, İstanbul Caddesi yeni çehresiyle Bursa’ya giriş kapısı olacaktır” dedi.


banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
banner61
banner68
banner62