banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Lüksün yeni tarifi Myrlea’ya büyük ilgi

Mudanya’nın gözde projesi Myrlea, Bursalılar tarafından yoğun ilgi görüyor.

KONUT PROJELERİ 31.12.2013, 09:50 31.12.2013, 09:50
Lüksün yeni tarifi Myrlea’ya büyük ilgi
banner66
Eşsiz panoramik deniz manzarası ve orman içinde bulunmasının yanı sıra projede kullanılan a sınıfı ürünler ile Bursa’daki lüks konut anlayışına farklı bir boyut katan Mudanya'nın en yeni konut projesi Myrlea yoğun ilgi görüyor.

Ber Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yıldırım, Mayıs ayında temelini attıkları projenin Bursalı seçkin aileler tarafından ilgi gördüğünü söyledi. İlk etabı 106 daireden oluşacak olan projeye gerek Bursalılar’ın gerekse de İstanbullular’ın ilgisinin kendilerini memnun ettiğini belirten Bülent Yıldırım, projede gecikme yaşanmış olmasına rağmen ilk etabın teslimatlarının 2014 Haziran’ında gerçekleştirileceğini ifade etti. Yıldırım, “Mayıs ayında başladığımız ve 2014 Aralık ayında bitirmeyi planladığımız projemizde kısmi gecikmeler olsa da yine de umduğumuzdan hızlı ilerliyoruz ve teslimatları Haziran ayı gibi yapacağız gibi duruyor” dedi.

Bursa’daki bakir alanların fazla olmasının, gerek Bursalı gerek İstanbul’dan Bursa’ya gelip yatırım yapmak isteyen müteahhitlere önemli avantajlar sağladığını kaydeden Bülent Yıldırım, Ber Yapı olarak, başta Mudanya ile Güzelyalı’nın çeşitli bölgelerinde olmak üzere Bursa’nın yeni gelişim bölgelerinde projelerinin olacağını dile getirdi.

---PARA DA LAZIM AMA VİZYON OLMAZSA OLMAZ---

Mudanya’daki doğal güzelliğin değerinin yerel müteahhitler tarafından bilinmediğine dikkat çeken Bülent Yıldırım, ”Şirket olarak Bursa’daki imkânların değerlendirilmesi kanaatindeyiz. Özellikle Bursa’nın incisi olan Mudanya bugüne kadar yeterince özen görmemiş. Bizim projelerimiz ağırlıklı olarak Mudanya bölgesinde olacak. Bu güzel boğazın ve manzaranın en uygun şekilde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu güzellikte olan bir yerin İstanbul’daki metrekare değeri 10 bin dolar seviyelerinde olur ve ben daireler için sıra yazarım” diye konuştu.

İstanbul’daki müteahhit arkadaşlarına başta Mudanya’yı ve ardından da Bursa’yı önerdiğini söyleyen Ber Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yıldırım, “Tanıdığım ve birçok ulusal projenin sahibi arkadaşıma ‘Bursa, İstanbul’un 2004’teki hali’ diyerek, yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulunuyorum. Bursa’da 1 Milyon TL’ye 2 dönüme kadar arazi bulabiliyorken, İstanbul’da bu fiyata ancak 250-300 metrekarelik bir arazi satın alınabilir. Arkadaşlarıma Bursa’nın bu gibi birçok avantajının da olduğunu ve yatırıma uygun bir kent olduğunu söyleyerek, onları buraya yatırıma davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Müteahhitlikte vizyonun önemine vurgu yapan Yıldırım, “Projelerin ilerlemesi için muhakkak ki para lazım ama bilinmeli ki bu işler sadece parayla yürümüyor. Siz, bir projede her marka ürünü kullanabilirsiniz. Bu sizin ufkunuzla doğru orantılıdır. Siz, projenizin alıcılarına ne gibi hizmet sunmak istediğini belirlersiniz ve ona göre ürünler kullanırsınız. Bu gerek yerli marka olur gerekse de yabancı marka olabilir. Kısacası bu konu sizin hitap edeceğiniz kesimle ilişkilidir. Siz, ister düşük gelir grubuna yönelik konut yaparım dersiniz isterseniz de üst gelir grubundan bireylerin oturacağı projelere imza atmak isterim diyebilirsiniz. Yani kısacası müteahhitlik ufuk işidir diyebilirim” dedi.

---HERKES İŞİNİ YAPSIN---

Ber Yapı olarak “Kentsel Dönüşüm” anlamında projelere girmeyeceklerini ifade eden Bülent Yıldırım, Bursa’daki yapı stokunun yıkılıp yeniden yapılması gerektiği fakat bu işin maliyetinin yüksek olacağı için de müteahhitlerin kentsel dönüşüm projelerine çekince ile yaklaşabilecekleri yorumunu yaptı.

Devlet desteklerinin olmasına rağmen kentsel dönüşüm çalışmalarının farklı projeler olduğunu hatırlatan Bülent Yıldırım, “Kentsel dönüşüm işine girecek firmaların, ‘yık ve yeniden inşa et’ten doğacak yüksek maliyetler gibi riskleri karşılayabilecek olması ve likidite kaynağının olmaması gerekiyor diye düşünüyorum. Tabi bunlar benim yorumum. Bu işleri elbette birileri üstlenecek ama yukarıda da bahsettiğim gibi herkes işini yapmalı. Herkes uzmanı olduğu alanda projeler çıkarmalı ki Türkiye nitelikli konut stokuna biran önce sahip olabilsin. Unutmayalım zaman bizim aleyhimize işliyor. Bu işte ne kadar gecikirsek kaybeden biz ve ülkemiz olur. Kentsel dönüşümde umarım beklenenler olur ve projeler hızla yükselir” dedi.

Mudanya’ya hakim bir konumda olan Yenimahalle'de inşası hızla devam eden Myrlea Konut Projesi’nin 5 bin 200 metrekareden oluşan ilk etabı 4 blok ve 106 daireden oluşacak. Projede kapalı-açık otopark, yüzme havuzu, sauna, spor merkezi, güneşlenme terasları gibi ayrıcalıklı yaşam için birçok detay düşünülmüş.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62