banner94

banner77

banner69

banner88

Kiler GYO hedefi yüksek tutuyor

Konut sektöründe ‘Referans’ markasıyla öncü rolü üstlenen Kiler GYO, hükümetin başlattığı aylık 0,64 vade farkı, 12 ay ödemesiz dönem ve yüzde 10 peşinat avantajı sunan kampanya döneminde, 110 milyon TL’lik satış yaparken, kampanya devamında yıl sonuna kadar toplam 400 milyon TL’lik satış hedefliyor.

KONUT PROJELERİ 21.07.2020, 16:21
Kiler GYO hedefi yüksek tutuyor
banner66

Hükümetin açıkladığı kredi destek paketi sayesinde hareketlenen konut sektörü hakkında değerlendirmelerde bulunan Kiler GYO Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, “Kampanya dönemine “Referans” markalı 4 projemiz olan Referans Kartal Towers, Referans Kartal Kordonboyu, Referans Bahçeşehir ve Referans Başakşehir Vadi ile katıldık. Referans Kartal Tower’da Nisan 2020’de yaşam başlamış olup, hemen teslim hemen tapu avantajı ile kalan sınırlı sayıda daire satışlarımız devam etmektedir. İnşaatları hızla devam eden Referans Kartal Kordonboyu projemizin Ağustos 2020’de, Referans Bahçeşehir projemizin 2021 yılı içinde, Referans Başakşehir Vadi projemizin ise bu yıl sonunda sahiplerine teslim edilmesi planlanmaktadır. Kendi projelerimiz haricinde Beylikdüzü bölgesinde arsa sahibi olarak yer aldığımız, geliştiriciliğini ve müteahhitliğini sektörün diğer öncü firmalarının yaptığı Marmara Evleri 4 ve Prestij 5 Konakları projelerinde de kampanya döneminde satışlar başarılı biçimde devam etmektedir.

Hükümetimizin ve sağlık bakanlığının sergilediği özverili, üstün çalışma gayreti ve erken alınan tedbirler neticesinde sağlanan başarı ile Türkiye, dünya çapında “salgın sürecinin en iyi yönetildiği ülke” konumuna ulaştı. Aynı şekilde ekonomi yönetimimiz de gerek salgın döneminde ekonominin tamamen durmasını engellemek ve gerekse salgın sonrası ekonominin çarklarının hızla dönmesini sağlayacak bir dizi kararı aralıksız biçimde devreye aldı. Yürütülen bu denli başarılı çalışmalar için başta Cumhurbaşkanımıza olmak üzere, Sağlık Bakanımıza ve tüm sağlık çalışanlarına, Hazine ve Maliye Bakanımıza teşekkür ediyoruz.

Hükümetimizin açıkladığı kredi destek paketi konut sektörünü ciddi anlamda hareketlendirdi. Paket ile açıklanan aylık 0,64 vade farkı, 12 ay ödemesiz dönem ve %10 peşinat avantajı ile, bu zamana kadar konut alma fırsatını elde edememiş hatta hayal bile edememiş birçok vatandaşımız ev sahibi oldu. Yıl sonuna kadar, birikmiş olan bu talebin fırsat kredi paketi ile karşılanması, sektörün geliştirici tarafında da gelecek döneme ait yatırımlara güven ve hız kazandıracaktır” dedi.

2020 YILI YENİ PROJE REFERANS PANORADA BAŞLIYOR

Kampanya sürecinde çok yoğun bir ilgi ile karşılaştıklarının altını çizen Nahit Kiler, telefon, mail vasıtasıyla toplam 15 bin 450 kişi ile iletişim sağladıklarını, satış ofislerini ise toplam bin 420 misafir ağırladıklarını belirtti.

Kampanya döneminde 37,1 milyon TL’lik satış ve hasılat paylaşımı sözleşmesini tamamladıklarını dile getiren Kiler, “72,9 milyon TL’lik satış için kaparo alınmış banka ve sözleşme işlemleri devam etmektedir. Toplam 110 milyon TL’ye ulaşan satışlar sonrası, kampanya devamında yıl sonuna kadar toplam 400 milyon TL’lik satış hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Kiler GYO olarak, ülkemizin geleceğine duyduğumuz güven neticesinde, devam eden projelerimiz haricinde Kartal bölgesinde diğer projelerimiz gibi sahile yürüme mesafesinde, Marmara Denizi ve Adalar manzarasına sahip yeni projemiz Referans Panorada’da bu yıl içinde inşaat ve satış çalışmalarına başlamayı planlıyoruz” dedi.

AĞUSTOS AYINDAN İTİBAREN YABANCI MÜŞTERİ BEKLİYORUZ

Kampanya döneminde yurt içi talebe karşılık verdiklerini belirten Nahit Kiler, gayrimenkul sektöründe ikinci bir fırsat imkanının özellikle salgın sonrası Türkiye’de yaşamak isteyen yabancı uyruklu kişilerden olacağını vurguladı. Kiler, ağustos ayından itibaren ulaşım serbestliğinin sağlanması ile geçmiş beş ayda duran yabancı ülke vatandaşlarına yapılan satışların sektör için ikinci talep patlaması oluşturacağı değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
27°
açık
banner61
banner62
banner89