banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Alize Evleri son turda

Alize Evleri'nde son teslima Kasım'da.

KONUT PROJELERİ 28.06.2014, 13:55 28.06.2014, 13:55
Alize Evleri son turda
banner66

Mimarlık 2000 şirketinin sahibi Nizamettin Kaya, Alize Evleri projesinde sona yaklaşıldığını belirterek Haziran ayında 2 bloğun, Kasım ayında ise bütün dairelerin sahiplerine teslim edileceğini vurguladı.

Alize Evleri’nin Bursalı seçkin ailelere hitap ettiğini belirten Nizamettin Kaya, “Kaliteli ve nitelikli konut sahibi olmak isteyen kişiler için ideal bir proje. Genelde üniversite öğretim görevlileri ve kent merkezinde ikamet eden kişiler de buradan konut sahibi olmak istedi. Çünkü gerçekten güzel ve havadar bir yer” dedi.

Nilüfer İlçesine bağlı Görükle Mahallesi’nde, 8 dönümlük arazide planlanan ve 8 blokta toplam 76 daireden oluşan projenin zemin katlarına da daireler yerleştirilerek tamamen canlı bir yapının oluşturulmasının hedeflendiğini söyleyen Kaya, “Sosyal etkinliklerin güçlü olduğu bu projede  otopark binanın altına alınarak çevresi park alanı olarak tasarlandı. Sitenin altında ortak faaliyetlerinin yapılacağı kapalı bir spor salonu da bulunuyor. Site içerisinde ihtiyaç duyulabilecek her şeyi düşünerek, hayata geçirmeye gayret ettik” şeklinde konuştu.

Kalite ve ekonomi bir arada olmalı

Müteahhitlikte kaliteli ancak ekonomik yapının önemini vurgulayan Kaya, “Depreme dayanıklı yapılar hayata geçiriliyor; ancak biz burada kat sayılarını artırarak yapının daha sağlam olmasını önemsedik. Diğer binaların ömrü 70 ile 80 yıldır. Bizim yapılarımızın ise 200 yıl gibi uzun bir ömrü var. Yapının maliyeti ve kullandığınız süre arasındaki orana baktığınız zaman bu süre de çok iyi bir süre. Mimarlık bakış açısından bir yapı ne kadar uzun süre yaşarsa, o kadar iyi bir yapı olarak görülür” diye konuştu.

 


banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62