banner41

banner39

banner38

banner54

Yıldırım'da örnek daireler görücüye çıktı

Edebali: Dönüşüm tamamlandığında Yıldırım Bursa’nın göz bebeği olacak

KENTSEL DÖNÜŞÜM 13.12.2017, 16:15 13.12.2017, 17:23
Yıldırım'da örnek daireler görücüye çıktı
banner66
 Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, inşaat çalışmaları hızla devam eden Mevlana-Ulus Hümahatun projesinin örnek dairesinde incelemelerde bulundu.

İlçenin yarısına yakınında imar planlarını yeniden düzenleyerek Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmalarını yürüten Yıldırım Belediyesi’nin prestijli projesi olan Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Mevlana-Ulus Hümahatun projesinin örnek dairesinde incelemelerde bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Standartları yüksek, depreme dayanıklı, nitelikli ve sağlıklı binalarımız yükseliyor. 2018’de anahtar teslimini yapacağımız dairelerin örneğini, vatandaşlarımızın gelip görebilmeleri için hazırladık. Dairelerin içerisinde kullanılan tüm malzemeler şartnamede olduğu gibi en lüks malzemelerden oluşuyor. Hak sahibi olan vatandaşlarımız örnek daireyi incelemeye davet ediyorum” dedi.

‘BURSA’NIN GÖZ BEBEĞİ OLACAK’

Yıldırım’da devam edilen kentsel dönüşüm çalışmaların alan bazlı dönüşüm olduğunu hatırlatan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Sadece modern, depreme dayanıklı binalar oluşturmuyor sosyal donatı alanlarıyla standartları yüksek bir yaşamı vaat ediyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız tamamlanmaya başladıkça insanlarımız kentsel dönüşümün hayatımıza ne kadar büyük değer kattığını, çocuklarımızın güvenli ve daha iyi bir alanda yaşamalarının ne kadar önemli olduğunu görecekler. Bu mahallelerde yaşayan insanlarımızın arzu ettikleri, hayal ettikleri konutlarla beraber okul alanları, sağlık alanları, park alanları, kapalı pazar alanları, geniş yollar, ticari alanlar ve sosyal tesisler bu bölgede olacak. Dönüşüm tamamlandığında bölge yalnızca Yıldırım’ın değil, Bursa’nın en dikkat çeken alanı olacak. Projenin sonunda Türkiye’deki dönüşüme örnek bir çalışma ortaya koymuş olacağız” diye konuştu.

JET-GROUT SİSTEMİ UYGULANDI

İnşaat çalışmalarında zemini güçlendirmek adına jet-grout sistemi uyguladıklarını vurgulayan Edebali, “Bursa’nın depremselliği göz önüne alındığında kentsel dönüşüm Yıldırım için olmazsa olmaz. İlçemizde zemin emniyet gerilmeleri var. Aynı zamanda yeraltı su seviyesi de yüzeye yakın. Olası bir deprem anında yeraltı sularının yüzeye doğru hareketleniyor. Bundan dolayı bina inşa etmeden önce zeminin ıslah edilmesi şart. Son 20 yıldır bu çalışmalar jet grout yöntemiyle yapılıyor. Biz de bu yöntemle 14 metre derine inerek zemine su ve çimento karışımı enjekte ediyoruz” ifadelerini kullandı.

GÖNÜLLÜ DÖNÜŞÜM VURGUSU

Yeni Yıldırım’ı vatandaşlarla birlikte hayata geçireceklerini vurgulayan Başkan Edebali, dönüşüm noktasında Yıldırımlıların kirli propagandalara itibar etmemeleri gerektiğini işaret etti. Vatandaşları uzlaşmak için belediyeye beklediklerini belirten Başkan Edebali, “Hemşehrilerimizin yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmalarının ‘gönüllü’ kentsel dönüşüm olduğunu bilmesini özellikle istiyoruz. Bu amaçla hedefimiz yüzde 80’lik bir uzlaşmayı gerçekleştirmek. İnsanlarımızı zorlayıcı, kamulaştırma yoluyla yaşadıkları bölgeleri terk etmeleri konusunda baskı yapan bir anlayışla değil, gönül rızalarını alarak tekrar aynı bölgede yaşamaya devam etmelerini sağlayacak felsefeyle adımlar atıyoruz. Mahalle kültürüne uygun, ekonomik hayatı canlandıracak dönüşüm hamlemizle Yıldırım’ı daha yaşanabilir, yarınların şehri yapmak için tüm çalışmalarımızı ekibimizle birlikte sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
banner61
banner68
banner62