banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Ulus Mahallesi Meydanına Kavuşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Yıldırım İlçesi Ulus Mahallesi’ne yaklaşık 4500 metrekarelik alanda belediye hizmet binası ve meydan kazandıracağı proje kapsamında kamulaştırılan binaların yıkımı tamamlandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 08.07.2015, 00:37 08.07.2015, 00:37
Ulus Mahallesi Meydanına Kavuşuyor
banner66
Büyükşehir Belediyesi’nin Yıldırım İlçesi Ulus Mahallesi’ne yaklaşık 4500 metrekarelik alanda belediye hizmet binası ve meydan kazandıracağı proje kapsamında kamulaştırılan binaların yıkımı tamamlandı.


Büyükşehir Belediyesi, Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım İlçesi Ulus Mahallesi’ne yaklaşık 4500 metrekarelik alanda, belediye hizmet binası ve meydan kazandıracak proje kapsamında kamulaştırılan binaların yıkımı, bugün son binanın yıkımıyla tamamlandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin ihtiyacı olan noktalarda yapılan çalışmaları anlatarak, “Ulus Mahallesi merkezinde yaklaşık 4500 metrekare alanın açılması için gerekli yıkımları tamamlıyoruz. Bursa’yı seviyoruz, bu sevgimizi de hizmetlerimizle gösteriyoruz. Bursa’yı yıkarak güzelleştiriyoruz” dedi.


“Ulus’un merkezi nefes alacak” 
Başkan Altepe, vatandaşların çok yoğun olduğu Osmangazi ve Yıldırım ilçelerindeki mahallelere nefes aldırmaya yönelik çalışmalarını çok önemsediklerini ifade ederek, “Hizmete en çok ihtiyaç duyulan mahallelerden olan Yıldırım İlçesi’nin Ulus Mahallesi’ne güzel bir meydan kazandırıyoruz. Bugün burada kamulaştırılan binaların 7.’sinin yıkımını tamamlıyoruz. 1000 metrekaresi belediye hizmet alanı ve geriye kalan yaklaşık 3500 metrekaresi de yeşil alan olarak çevre düzenlemesiyle birlikte 4500 metrekarelik meydan yapılacak. Bölge nefes alacak” diye konuştu.Başkan Altepe, kamulaştırmalar için yaklaşık 2,5 milyon TL (2,5 trilyon) ödeme yapıldığını sözlerine ekledi.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de Bursa’yı daha modern bir geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye Yıldırım İlçesi’nde yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Edebali, Yıldırım ve Bursa’nın daha da gelişip güzelleşmesi adına Yıldırım Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlattı. Ulus Mahallesi Muhtarı Maşallah Toksun da Başkan Altepe’ye Ulus Mahallesi’ndeki hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.
banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62