banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Şekerbank’tan dönüşüme özel kredi

Şekerbank sektöre önemli bir kaynak sağlıyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 22.08.2014, 14:46 22.08.2014, 14:46
Şekerbank’tan dönüşüme özel kredi
banner66

Şekerbank kentsel dönüşüm ve enerji verimliliği konusunda geliştirdiği özel kredilerle inşaat sektörüne önemli bir kaynak sağlıyor.

Şekerbank Ankara Caddesi Şube Müdürü Metin Bayrakçı, “Şekerbank olarak 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında, hak sahipleri tarafından kullanılacak kredilerde vatandaşlara daha uygun maliyetli kaynak sağlanmasıyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzaladık. Protokol çerçevesinde, konutlarını yenilemek isteyen ve bu amaçla Şekerbank’tan kredi kullanmak isteyen hak sahiplerine yıllık bazda 4 puan faiz desteği sağlıyoruz. Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği kapsamında B sınıfı Enerji Verimliliği Belgesi’ne sahip binalar için bu oran yıllık %0,50, A sınıfı Enerji Verimliliği Belgesi’ne sahip binalar için ise yıllık %1 artırılarak uygulanmaktadır. Kısaca yeni binanın A sınıfı Enerji Verimliliği Belgesi’ne sahip olması halinde uygulanacak faiz desteği %4’den, %5’e yükselmektedir” dedi.

Hak sahiplerinin kredi talep etmeden önce; 6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapıların tespiti için yetki verilen kurum ve kuruluşların birinden riskli yapı tespit raporu almaları gerektiğini vurgulayan Metin Bayrakçı, “Kat malikleri tarafından 2/3 çoğunlukla yıkım kararı ve binanın yıkılarak inşaata hazır hale getirilmesi ile yeni kat irtifakı almış olması gerekmektedir. Koşulları yerine getiren hak sahipleri, Bankamızdan kredi talebinde bulunduktan sonra, müşterimizin başvurusu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletilerek faiz desteği uygulanıp uygulanmayacağı hakkında karar talep edilmektedir. Maksimum 120 ay vade ile sunulan Şekerbank Kentsel Dönüşüm Kredisi’nde, sağlanan %4 faiz desteği ile tüm vadelerde %0,81 faiz oranı uygulanmaktadır. Şekerbank Kentsel Dönüşüm Kredisinde dosya ücreti ve komisyon alınmamaktadır” şeklinde konuştu.

Enerjisinin yüzde 72’sini ithal eden bir ülke olarak Türkiye’nin kalkınmasında ve sanayileşmesinde, enerjinin verimli kullanılmasının hayati önemini dikkate alarak EKOkredi geliştirdiklerini belirten Bayrakçı, “EKOkredi ürün grubu içerisinde yer alan EKOkredi Yalıtım da bu gerçekten yola çıkarak sunduğumuz bir ürün. EKOkredi Yalıtım, 12 aya kadar sıfır faizli, masrafsız bir kredi seçeneği olarak en çok tercih edilen ürünlerimizden birisidir. Bireysel müşterilerimizin yanında ticari müşterilerimize de aynı koşullarla sunduğumuz EKOkredi Yalıtım’da hizmetimizin kapsamına; yalıtım teknik danışmanlığı, uygulayıcı firma danışmanlığı ve proje kontrol hizmetleri de dâhil. İZODER üyesi, sermaye gücü, tecrübesi ve referansları güçlü uygulayıcı firmalarla anlaşma yaparak,  özellikle tüketici müşterilerimizin, EKOkredi ile sağlayacakları uzun vadeli ve düşük maliyetli finansmanla kaliteli ve güvenilir hizmet almalarını amaçlıyoruz. EKOkredi’yi diğer kredilerden ayıran en temel özellikleri de kredi fiyatının diğer kredilere göre düşük olması, kullanılan kredilerin enerji verimliliği yatırımlarında kullanılmasının belgeleniyor olması, böylece ekonomiye ve çevreye olumlu katkısının somut rakamlarla açıklanabilmesi, sadece firmalara ve bireylere değil apartman yönetimlerine de kredi kullandırılabiliyor olması olarak sayabiliriz” ifadelerini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62