banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Osmangazi'de her mahalleye park ve meydan

Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın en eski mahallelerinden biri olan ve çarpık yapılaşmadan dolayı herhangi bir sosyal donatı alanının bulunamadığı Koğukçınar Mahallesi’ne meydan kazandırmaya hazırlanıyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 29.06.2015, 14:42 29.06.2015, 14:42
Osmangazi'de her mahalleye park ve meydan
banner66
Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın en eski mahallelerinden biri olan ve çarpık yapılaşmadan dolayı herhangi bir sosyal donatı alanının bulunamadığı Koğukçınar Mahallesi’ne meydan kazandırmaya hazırlanıyor.

Osmangazi’nin dar ve sıkışık mahallelerinin başında gelen Koğukçınar Mahallesi’nde meydan ve park yapılacak olan alanda incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bölgede toplam 12 binayı kamulaştırarak yıktıklarını ve 4 çıkmaz sokağı açtıklarını ifade etti. Yapılan kamulaştırmalarla birlikte bölgede toplam 2 bin 500 metrekare alan elde ettiklerini belirten Başkan Dündar, çevre düzenlemelerinin ardından, içerisinde yeşil alan, oturma grupları, çocuklar için oyun alanı ve fitness aletlerinin yer alacağı meydan ve park çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

Koçukçınar Meydanı yapımı için yıkılan binalara toplam 1 milyon 500 bin TL kamulaştırma bedeli ödediklerini kaydeden Başkan Dündar, “Koğukçınar Mahallesi Bursa’nın en eski mahallelerinden birisi olmasına karşın, plansız ve çarpık yapılaşmadan dolayı vatandaşların buluşup birlikte vakit geçirebileceği bir meydanı bulunmuyor. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Koğukçınar Mahallesi’ne meydan ve park kazandırmak için çalışmalara başladık. Meydan için kamulaştırılan 12 binayı yıktık. Şuan çevre düzenleme çalışmalarını yürütüyoruz. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımız nefes alabileceği yeni bir sosyal donatı alanına kavuşacak” dedi.

Başkan Dündar ile birlikte Koğukçınar Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları inceleyen AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı da, “Geçmişten gelen köklü yapısal sorunların çözümü noktasında, Osmangazi Belediyesi yoğun bir çalışma yürütüyor. Osmangazi gibi çarpık ve plansız yapılaşmanın çok derinden yaşandığı bir bölgede park ve meydan çalışmaları yapmak hiç de kolay değil. Alan yetersizliğinden dolayı projeleri hayata geçirebilmek için kamulaştırmalar yapılıyor ve bu da projelerin bütçelerini on katına çıkartıyor. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a ilçemizi ve kentimizi güzelleştiren çalışmaları hayata geçirdiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz ise, “Osmangazi İlçemizin en büyük sorunu çarpık yapılaşma. Osmangazi Beledimiz son yıllarda yürüttüğü çalışmalar ile çarpık ve plansız yapılaşmadan dolayı sosyal donatı alanlarının bulunmadığı mahallelerimize meydan, park ve yeşil alan kazandırarak  nefes aldırıyor. Ben, Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’ı yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum” dedi.
banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62