banner41

banner39

banner38

banner54

Kestel Büyükşehir'le dönüşecek

Başkan Altepe, Kestel’in Büyükşehir hizmetleriyle adım adım dönüşeceğini, cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 10.02.2016, 11:39 10.02.2016, 11:39
Kestel Büyükşehir'le dönüşecek
banner66

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile AK Parti İlçe Başkanı Necmettin Ekinci’yi ağırladı. Ankara Yolu’ndaki yeni belediye binasındaki görüşmede ilçelerdeki yatırımları değerlendiren Başkan Altepe, Kestel’in Büyükşehir hizmetleriyle adım adım dönüşeceğini, cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. 

Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Yolu Zafer Mahallesi mevkiine yapılan yeni belediye binası ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. ‘Hayırlı olsun’ kapsamında gerçekleşen ziyaretlerin sonuncusunda, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ve AK Parti İlçe Başkanı Necmettin Ekinci ile çalışma arkadaşlarıyla bir araya geldi. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen görüşmede gündemi, Bütünşehir uygulaması ve ilçelere yapılan yatırımlar oluşturdu.

Başkan Altepe, Bursa’yı ilçeleriyle bir bütün olarak dönüştürmeye çalıştıklarını söyledi. Bütünşehir uygulaması hizmete alındıktan sonra ilçeler için avantaj durumlarına göre ayrı ayrı yatırım haritaları belirlediklerini ve alt yapı sonuçlandıkça planlamaları bir bir hayata geçirdiklerini vurguladı. Kestel’in de Büyükşehir çalışmalarında en fazla desteği sağlayan ilçelerin başında geldiğini, bu nedenle bölgeye hareket getirecek, heyecan oluşturacak yatırımlara ayrı bir önem verdiklerini belirten Başkan Altepe, “İnşallah Kestel, lokal planlamaların yanında Yıldırım’la birlikte, bütünleşik projeler sayesinde cazibe merkezi olacak. Bu yöndeki çalışmalarımızı yoğunlaştırarak sürdürüyoruz” dedi.

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ise yeni belediye binasının hayırlı olmasını diledi. Bütünşehir uygulaması hizmete alındıktan sonra biraz korktuklarını fakat Büyükşehir yatırımlarının görülmesiyle birlikte ortamın ayrı bir rahatlamaya, verimliliğe büründüğünü ifade eden Acar, “İnşallah hep birlikte daha güzel günler yaşayacağız. Buna yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, ziyaretin anısına Başkan Altepe’ye hat işlemeli tablo hediye etti.

 


banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
banner61
banner68
banner62