banner73

banner77

banner69

banner54

Dönüşümde ilk imzalar atıldı

Teferrüç Mahallesi'ndeki dönüşümde ön protokoller imzalanmaya başladı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 04.08.2017, 15:36 04.08.2017, 15:40
Dönüşümde ilk imzalar atıldı
banner66

Teferrüç Mahallesi’nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi ile ilgili yürütülen uzlaşma görüşmelerinin ardından ‘gönüllü dönüşüm’de ilk imzalar atıldı.

 

Yıldırım Belediyesi tarafından Teferrüç Mahallesi’nde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesiyle ilgili geçtiğimiz günlerde başlayan uzlaşma görüşmelerinin ardından ilk imzalar atıldı. Hak sahiplerinden Mehmet Canpulat ve Necmettin Canpulat, Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde yapılan görüşmelerin ardından Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ile ön protokollerini imzaladı. Yıldırım’da başlatılan kentsel dönüşüm hamlesinin, plansız ve sağlıksız yapılaşma sonucu yıllardır cefa çeken insanların uzun yıllardır özlemini çektikleri yaşam alanlarına kavuşmalarına olanak sağlayacağını dile getiren Başkan Edebali, “Atılan imzalar, yeni bir hayatın habercisi. İnsanlarımıza çok daha sağlıklı, nitelikli, güvenli ve standartları yüksek bir yaşam sunmak için çalışıyoruz. Teferrüç Mahallesi’nde yıllarca süren plansız ve güvensiz yapılaşma sadece insanlarımızın hayatını zorlaştırmakla kalmadı, aynı zamanda Uludağ’ın yeşiline ve bitki örtüsüne de ciddi zarar verdi. Hayata geçireceğimiz projemizle bu durumu ortadan kaldırarak yeşil cennet Uludağ’ın görünümünün ve doğasının korunmasına önem veriyoruz” diye konuştu.

Safirbet arial, sans-serif; font-size: 12.8px; line-height: normal; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-origin: initial; background-clip: initial;"> 

‘EN ÖNEMLİ PAYDAŞIMIZ HEMŞERİLERİMİZ’

 

Yıldırım’ın gelecek yüz yılını planladıklarını, bundan dolayı kentsel dönüşümü aşama aşama uygulamaya koyduklarını ifade Başkan Edebali, “Çok ciddi ve hiç bir detayın göz ardı edilmediği planlama sürecimiz oldu. Bunun ardından planlarımızı hak sahiplerine anlatıyoruz. Onların olurunu aldıktan sonra ise planları uygulamaya koyuyoruz. Teferrüç’te de ikinci aşamaya geçtik. Bizim kentsel dönüşümdeki en önemli paydaşlarımız hemşerilerimiz. İnsanlarımızı zorlayıcı, kamulaştırma yoluyla yaşadıkları bölgeleri terk etmeleri konusunda baskı yapan bir anlayışla değil, gönül rızalarını alarak, uzlaşarak, vatandaşlarımızın yerlerini kıymetli hale getirerek tekrar aynı bölgede yaşamaya devam etmelerini sağlayacak felsefeyle adımlar atıyoruz. Kentsel dönüşüm konusunun uzmanı olarak standartları yüksek bir planlama yaptık” ifadelerini kullandı. Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’ne gelen hak sahiplerini bilgilendiren Başkan Edebali, ön protokol imzaladıkları vatandaşlarla bir süre sohbet etti. 
banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner85
az bulutlu
banner61
banner62