banner94

banner77

banner69

banner88

Yıldırım’da trafik düğümü çözülüyor

Yıldırım Belediyesi, Ankara Caddesi ve Yakın Çevre Yolu’ndaki trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak Mevlana 35 Metrelik Yolu’nun açılması için ilk adımı attı.

GÜNDEM 13.07.2020, 13:50
Yıldırım’da trafik düğümü çözülüyor
banner66

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ilçenin ulaşım yoğunluğunu önemli ölçüde rahatlatacak Mevlana 35 Metrelik Yolun açılması için ilk kazmayı vurdu. Yunus Emre Bulvarı’nı Özdilek Caddesi’ne bağlayacak yolun 700 metrelik ilk etabının açılması için başlatılan çalışmalar kapsamında yıkılması ön görülen 14 binadan 13’ünün hak sahibi ile uzlaşmaya varıldı, bir hak sahibi ile ise görüşmeler devam ediyor.

DÜĞÜM ÇÖZÜLECEK

Birçok şehrin olduğu gibi Bursa’nın da öncelikli çözüm bekleyen konularından birisinin ulaşım olduğuna işaret eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Mevcut yollarımız, artan nüfus ve bunun beraberinde trafik yoğunluğuna cevap vermekte zorlanıyor. Bunu çözmek adına yeni yatay ve dikey arterlerin açılması gerekiyor. Bu anlamda, ‘Bismillah’ diyerek startını verdiğimiz yol, trafik yoğunluğunun azalmasına önemli katkı sağlayacak. Osmangazi ve Yıldırım’ı birbirine bağlayan Yunus Emre Bulvarı, hem Yakın Çevre Yolu’na hem de Ankara Caddesi’ne bir alternatif teşkil ediyor. Ancak bu yol Yunus Emre Spor Kompleksimizin önünde son buluyor. Araçlar buradan Yakın Çevre Yolu’na veya Ankara Caddesi’ne yönelmek zorunda kalıyor. Bu da zaten yoğun bir trafik akışı olan bu yollarımızdaki yoğunluğu daha da arttırıyordu. Bu yolun açılması bu yoğunluğu önemli ölçüde azaltacak” dedi.

HERKES KAZANACAK

Yeni yolun ilk etabında 14 binanın yıkılacağını da aktaran Başkan Yılmaz, “Toplam bin 37 metrelik yolun 700 metrelik etabında hak sahiplerinin tamamına yakını ile uzlaşma sağladık. Sadece bir hak sahibi ile görüşmelerimiz devam ediyor ve bu da kısa süre içeresinde tamamlanacak. Bu projenin diğer bir önemli boyutu ise burada herkes kazanacak. Burada hak sahipleri ile görüşerek onların evlerine karşılık yine bir ev veriyoruz. Bugüne kadar 36 hak sahibine Mevlana Hüma Hatun Evleri’nden 32 daire verdik. Bir taraftan Yıldırım yeni bir ulaşım aksına kavuşurken, diğer taraftan da buradaki sağlıksız ve plansız konutlarda ikamet eden vatandaşlarımız, modern ve güvenli evlere sahip olacak. Dolayısı ile hem ilçemiz kazanacak hem de hemşerilerimiz kazanacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
27°
açık
banner61
banner62
banner89