banner41

banner39

banner38

banner54

Türkiye’nin en büyük lisesine az kaldı

Mustafa Dündar Murat Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi’nde incelemelerde bulundu.

GÜNDEM 22.10.2015, 14:57 22.10.2015, 14:57
Türkiye’nin en büyük lisesine az kaldı
banner66
Temeli geçtiğimiz yıl atılan ve ihtişamıyla göz kamaştıran Uluslararası Murat Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi’nde incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bu okul, sergilediği adil yönetim anlayışı ile dünyada 600 yıl hüküm sürmüş olan atalarımızın bu felsefesi ile dünyanın dört bir yanından çocuğa eğitim verileceği, dünya barışına hizmet edecek bir merkez olacak” dedi.

Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan ve ilçe tarihinin en büyük bütçeli eğitim yatırımı olan Uluslararası Murat Hüdavendigar Lisesi’nde inşaat çalışmalar büyük bir hızla ilerliyor. Hamitler Mahallesinde toplam 21 bin 402 metrekare alana inşa edilen 36 derslik ve 750 öğrenci kapasiteli okulun kaba inşaatı tamamlandı. Zemin kaplama, sıhhi tesisatın döşenmesi ve sıva gibi ince işçiliklerin devam ettiği okul inşaatını gezen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, okulun tamamlanması için hummalı bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Son dönemde eğitim alanındaki yatırımları ile dikkat çeken ve ilçedeki okulların tamamına yakınanda gerçekleştirdiği iyileştirmelerle eğitim kalitesinin yükselmesine katkı sağlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin daha kaliteli bir eğitim alarak, modern Türkiye’nin inşasında etkin bir rol almalarını sağlamak her zaman birinci önceliğimiz oldu. Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi de, gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi adına yaptığımız en büyük bütçeli yatırımlarımızdan birisi” dedi.

Uluslararası nitelikte eğitim verecek okulda 36 derslik, 450 yatak kapasiteli yurt, yemekhane, kapalı ve açık spor salonu, konferans salonu ve kafeteryaların bulunacağını söyleyen Başkan Dündar, “İlçede gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımızda, çocuklarımızın geleceğini de planlayarak hareket ediyoruz. Adını Osmanlı’nın ilk ve tek şehit padişahı Sultan Murat Hüdavendigar’dan alan eğitim kampüsümüzde yalnızca ülkemizden değil, dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler eğitim görecek. Uluslararası bir kimliğe sahip olacak olan okulumuzda yetişecek öğrenciler, bu okulun kuruluş felsefesine uygun olarak yetişecek ve dünyada dostluk, barış ve kardeşliğin yeniden inşasına büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
banner61
banner68
banner62