banner73

banner77

banner69

banner54

Soğanlı'da yeni bir şehir doğuyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilk etaptaki dairelerin bu ay içerisinde vatandaşlara teslim edileceğini müjdeledi.

GÜNDEM 17.02.2017, 14:24 17.02.2017, 16:06
Soğanlı'da yeni bir şehir doğuyor
banner66

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden olan Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sona gelindi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilk etaptaki dairelerin bu ay içerisinde vatandaşlara teslim edileceğini müjdeledi.

Başkan yardımcılarıyla birlikte Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yapımı tamamlanan daireleri gezen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bu bölgenin Bursa’nın yeni cazibe merkezi olacağını söyledi. Türkiye’ye örnek olan projede artık son aşamaya gelindiğini belirten Başkan Dündar, “Soğanlı’da 1. Etapta bulunan dairelerin teslimine yakın zamanda başlıyoruz. Daireler temizlenerek kullanıma hazır hale getiriliyor. Siteler içindeki çevre düzenlemeleri yapılıyor. Biz de bu arada riskli bölgede görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Riskli bölgede 240 parsel var. Bugüne kadar 85 parselle anlaşma sağlandı. Görüşmelerimiz, çalışmalarımız devam ediyor. Riskli bölgede anlaşmalar sağlanarak bu bölgede de çalışmalara başlamayı planlıyoruz” dedi.

Kentsel dönüşümde depreme dayanıklı ve günümüz yaşam koşullarına uygun yaşam alanları oluşturmayı hedeflediklerini belirten Başkan Dündar, “Burada yeni bir şehir doğuyor. Depreme dayanıklı modern bir şehir oluşturuyoruz. Kentsel dönüşümde bizlerin asıl amacı, riskli bölgelerdeki vatandaşlarımızı yeni ve depreme dayanıklı konutlara taşımak. Bakanlıkla birlikte yürüttüğümüz bu proje, Bursa ile birlikte tüm Türkiye’ye örnek bir çalışma. Yakın bir zamanda daireleri teslim edeceğiz ve vatandaşlarımız yeni evlerine taşınmaya başlayacak. Hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Toplam 42 hektarı kapsayan Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 35 hektarının rezerv, 7 hektarının da riskli alandan oluştuğunu anlatan Başkan Mustafa Dündar, “4 etap olarak gerçekleştirilecek Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde bin 769 konut ve 202 ticari alan yer alıyor. Kentsel dönüşümle özlenen planlı şehri ortaya çıkarıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu projemizdeki binalarımızı zemin+5 kat olarak inşa ediyoruz. Spor alanları, yeşil alanları, ibadet alanları ve diğer sosyal donatı alanları ile örnek bir kentsel dönüşüme imza atıyoruz” dedi.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner85
kapalı
banner61
banner62