banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Mimarlar Işık ve Algı seminerinde buluştu

Mimarlar Odası Bursa Şubesi ve BTSO iş birliğinde çok özel bir seminer düzenlendi...

GÜNDEM 29.02.2016, 09:39 29.02.2016, 09:39
Mimarlar Işık ve Algı seminerinde buluştu
banner66

Mimarlar Odası Bursa Şubesi ve BTSO işbirliği ile düzenlenen “Mimaride Işık ve Algı” semineri BTSO Altıparmak Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi.

Mimarlar Odası Bursa Şubesi üyelerinin yoğun bir katılım gösterdiği seminerde konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Üzeyir Güven mimaride ışık kullanımının büyük önem taşıdığını belirtti. Yoğun katılımdan dolayı tüm mimarlara da teşekkür eden Güven, “Üyelerimizle bilgi paylaşımı amacıyla gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızı ve etkinlikleri bu dönemde daha da yoğunlaştıracağız” dedi.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan da böyle yoğun bir katılım olmasının bu konuya ne kadar çok ihtiyaç olduğunun kanıtı olduğunu söyledi. Mimari gelişim için Mimarlar Odası Bursa Şubesi’ne ve BTSO’ya ciddi görevler düştüğünü belirten Umutkan’ın ardından program, PLD Türkiye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güneş’in sunumuyla devam etti.

Güneş: Aydınlatma sektörü üvey evlat gibi…

Aydınlatma tasarımı üzerine etkili bir sunum gerçekleştiren Güneş, ışığın ve renklerin mimari tasarımlardaki önemine değindi. Aydınlatma sektörünün sadece Türkiye'de değil dünyanın birçok yerinde üvey evlat muamelesi gösterilen ve önemsenmeyen bir sektör olduğundan yakınan Güneş, aydınlatmanın zaman, bina ve bütçe bittiğinde akla gelen bir şey olduğunu söyledi. Bina bittiğinde aydınlatma yapıyorsanız buradan güzel ve etkili bir sonuç çıkarmanın mümkün olmadığını ifade eden Güneş, mimariye de müdahale edebilecek bir şekilde aydınlatma yapılması gerektiğini vurguladı.banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62