banner41

banner39

banner38

banner54

Kent Konseyi ve İMSİAD'dan iş birliği sözü

İMSİAD Kent Konseyi'ni ziyaret etti.

GÜNDEM 01.02.2016, 09:16 01.02.2016, 09:16
Kent Konseyi ve İMSİAD'dan iş birliği sözü
banner66
İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) üyelerini ağırlayan Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, “Fikri olan, problem çözmek için projeleri olan varsa Bursa Kent Konseyi’nin kapısı herkese açık” dedi.


Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu ile üyeleri ağırladı. Bursa Kent Konseyi ofislerinde gerçekleşen ziyarette konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, kentin yerel parlamentosu olan Bursa Kent Konseyi’nin gönüllülerden oluşan bir kurum olduğunu ifade etti. İşe gönül katılınca başarı geldiğini söyleyen Çepni, “Fikri olan, problem çözmek için projeleri olan varsa Bursa Kent Konseyi’nin kapısı herkese açık. STK’lardan muhtarlara, kamu kurumlarından akademik odalara kadar Bursa Kent Konseyi bünyesinde birçok temsilci var. 4 meclis, 30 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllümüz var. Bursa’nın 17 ilçesinden temsilcilerimi bulunmakta. Bursa Kent Konseyi, Bursa’yı temsil ediyor. İMSİAD ile ortak projeler gerçekleştirebilir, özellikle kentsel dönüşüm konusunda ‘Bursa Konuşuyor’ toplantısı düzenleyebiliriz” dedi.

İşbirliği sözü…

Sözlerine Bursa Kent Konseyi görevine seçilen Hasan Çepni’ye hayırlı olsun diyerek başlayan İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, Bursa Kent Konseyi’nin Bursa ortak paydasında birlik ve beraberlik içerisinde çalışmak isteyen herkes için son derece uygun bir platform olduğunu vurguladı. İMSİAD’ın Bursa’nın en aktif sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirten Mescioğlu, İMSİAD olarak sadece inşaat sektörüne değil, önce Bursa’ya sonra da ülkemize katma değer sağlamaya çalıştıklarını ifade etti. Mescioğlu şunları söyledi: “Bursamızın gelecek vizyonuna katkı koymak istiyorsak, en önemli kentsel ihtiyacımız olan kentsel dönüşümü mutlaka gerçekleştirmeliyiz. Bizler İMSİAD olarak bu konuyu sürekli gündemde tutmaya ve halkı doğru bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bursa Kent Konseyi de Bursa’nın sorunlarını en iyi şekilde bilen ve çözüm üreten bir merci olduğu için kentsel dönüşüm gibi önemli bir konuda işbirliği yapılabilir. Bizim gibi güçlü STK’lar ile, Bursa Kent Konseyi gibi güçlü kurumlar kentsel dönüşüm ile Bursamız’ı daha iyi bir noktaya taşıyabilmek için birlikte hareket edebilirlerse, tüm bu sorunların çözüleceğine inanıyoruz.”

Konuşmaların ardından İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu ve üyeler tarafından Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’ye çeşitli hediyeler takdim edildi.


banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
banner61
banner68
banner62