banner73

banner77

banner70

banner71

banner69

banner54

İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, mart ayı konut satışlarını değerlendirdi

TÜİK tarafından açıklanan mart ayı konut satışlarını değerlendiren İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, “Ocak ve şubat aylarında geçen yılın aynı aylarına göre gerileyen konut satışlarında martta kıpırdanma görüldü. Umut ederiz ki, bu durum, konut satışlarında toparlanma sinyalleri olsun” dedi.

GÜNDEM 19.04.2021, 09:52 19.04.2021, 10:16
İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, mart ayı konut satışlarını değerlendirdi
banner66

Mart ayındaki hareketlenmeyi yılın ilk iki ayındaki ertelenmiş satışlara bağlayan İMSİAD Başkanı Andıç, “Uzun zamandır küçülen inşaat sektöründe kalıcı toparlanma için yeni bir destek paketi gerekiyor. İnşaat sektörü desteklenmezse, ülkemiz ekonomisinin taşıyıcı sektörlerinden biri olan inşaat sektörünün geleceği risk altında” şeklinde konuştu.

İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, “Tarım arazilerinin miras yolu ile intikal işlemlerine vergi ve harç muafiyeti getirilmesi gibi, 31.12.2019 tarihinde son bulan, tapu harcı ve KDV indirimlerinin de satın alınacak sıfır gayrimenkuller; konut, dükkan ve ofisler için tekrar hayata geçirilmesinin hem Bursamız, hem de ülkemizde ekonomimizin taşıyıcı sektörlerinden biri olan inşaat sektörü için önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
30°
parçalı bulutlu
banner61
banner74
banner62