banner41

banner39

banner38

banner54

Dev projede ihale günü

Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü, nihayet makûs talihini yeniyor.

GÜNDEM 20.09.2016, 11:45 07.11.2016, 11:07
 Dev projede ihale günü
banner66

Yıllardır mahrumiyet bölgesi olarak yakınma konusu olan Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü, nihayet makûs talihini yeniyor.

Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsünde öğrenciler, hasta yakınları ve çalışanların otopark, alışveriş, eğlence, sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak dev proje 21 Eylül (yarın) ihaleye çıkılıyor.

Yaklaşık 65 bin öğrenci, 8 bin çalışan ve özellikle sağlık hizmeti almak için her gün giriş yapan 10 bin kişi, Görükle Kampüsünde yaklaşık iki yıl sonra her türlü ihtiyacını karşılayabilecek.

Uludağ Üniversitesi eğitim birimleri ve Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yakınına yapılacak ve muhammen bedeli 140 milyon lira olarak hesaplanan Sosyal Yaşam Merkezi ihalesi açık pazarlık yöntemiyle yapılacak ve yap-işlet devret modeliyle işletilecek.

İhaleyi alan firma, inşaatı iki yıl içinde bitirecek ve yapım aşamasında üniversiteye kira bedeli, işletim sırasında ise yıllık ciro üzerinden pay verecek, 24 yıl sonra da tamamen üniversiteye devredecek.

SOSYAL YAŞAM MERKEZİ HAKKINDA

Toplam 132 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Sosyal Yaşam Merkezi’nde yaklaşık 2 bin araçlık kapalı otopark, simitevi, çay bahçesi, kahve evi, fast food alanları, bankalar, kargo şirketleri, kuru temizleme, kadın-erkek kuaförü, market, terzi, otobüs firmaları, uçak bileti ve feribot bileti satış ofisleri vs’nin bulunduğu 200’e yakın dükkân, 7 sinema salonu, bowling salonu, 500 kişilik amfi tiyatro, farklı kapasitelerde 7 toplantı salonu, yeşil alanlar, yarı açık ve kapalı spor yapma ve dinlenme alanları, açık ve kapalı sergi alanları, 160 adet öğrenci kulüp ofisi, öğrenci meydanı ve üniversite danışma ofisi yer alacak.

Yaklaşık 2 yıl içerisinde bitirilmesi planlanan proje, 4 bodrum kat, 1 zemin kat ve 1 normal kattan oluşacak.


banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
banner61
banner68
banner62