banner41

banner39

banner38

banner54

Akpınar'daki dönüşüme 3 talip

Akpınar Mahallesi sakinleri Başkan Altepe'yi ziyaret etti.

GÜNDEM 24.06.2016, 10:20 24.06.2016, 10:20
Akpınar'daki dönüşüme 3 talip
banner66
Akpınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Altın ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret  etti.

Ziyarette konuşan dernek Başkanı Altın, Akpınar ile 1050 Konutlar mahallerindeki kentsel dönüşüm projesine biri İstanbul, ikisi de Bursa’dan olmak üzere toplamda üç talibin olduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ziyaretinde Akpınar ile 1050 Konutlar mahallerindeki kentsel dönüşüm çalışmalarında gelinen sürecin detaylarıyla ele alındı.

Altın, “Çukurova’yla olan çalışmamız bitti”

Altın, yeni yönetim olarak işi daha ciddiye aldıklarını ve artık sonuca ulaşmak istediklerini, bu yüzden de ince eleyip sıkı dokuduklarını söyledi. 

Altın, “Göreve gelir gelmez kördüğüm olarak da nitelendirebileceğimiz bu bölgedeki dönüşüm çalışması için kollarımızı sıvadık. İlk iş olarak da kamuoyunun da bilgi sahibi olduğu ve buradaki dönüşümün taliplisi olan Çukurova firması ile çalışmamızı sonlandırdık. Ardından da bölgeye yatırım yapmak isteyenleri ağırladık ve kendilerinin sunumlarını dinledik. Şuana kadar üç firma ile görüştük, üçü de birbirinden ciddi kurumlar. Bugünkü ziyarette sizin de görüşlerini almak istedik. Sizlerin destekleri bizler için oldukça önemli. Dernek olarak sizlerin desteklerini hissediyor olmak, sizlerin yanımızda olduğunuzu bilmek, bizlere güç veriyor” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, Akpınar ile 1050 Konutlar’ın değerli yerler olduğunu, doğru proje ile bu bölgenin yeni bir cazibe ve çekim merkezi haline gelebileceğini ifade etti. Altepe, her zaman Akpınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Sosyal Dayanışma Derneği’nin destekçisi olduklarını ve en yakın zamanda bu mahallelerde düzenlenecek bir buluşmaya katılacağını dile getirdi.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
banner61
banner68
banner62