banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

Abdal Kültür Merkezi Ağustos Ayında Hizmette

Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilerek yeniden ayağa kaldırılan Abdal Kültür Merkezi, Ağustos ayında hizmete açılıyor.

GÜNDEM 27.07.2015, 14:39 27.07.2015, 14:39
Abdal Kültür Merkezi Ağustos Ayında Hizmette
banner66
Tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılıp gelecek nesillere aktarılması adına yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Osmangazi Belediyesi, yıllarca tahıl ambarı olarak kullanılan Abdal Kültür Merkezi’ni, Bursa’da kültür ve sanatın nabzının atacağı bir merkeze dönüştürdü. İçerisinde sanat galerisi, eğitim alanları, atölyeler, kütüphane, sergi-sunum ve konferans salonları yer alacağı Abdal Kültür Merkezi, birçok kültürel ve sanatsal faaliyete ev sahipliği yapacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, atıl durumdaki tarihi bir mekanı daha eski ihtişamlı günlerine kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Abdal Kültür Merkezi’nde restorasyon çalışmaları tamamlandı. Şuanda son rötuşlar yapılıyor. Çevre düzenleme ve temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Abdal Kültür Merkezi’ni Ağustos ayı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. Burası, tarihi kimliğin ortaya çıktığı bir mekan olacak” dedi.  

Abdal Kültür Merkezi’nin yine Osmangazi Belediyesi tarafından restore ettirilen Ördekli Kültür Merkezi’ni tamamlayan bir mekan olacağını kaydeden Başkan Dündar, “Abdal Kültür Merkezi de, Bursa’nın tarihi miras listesindeki yerini almaya hazır. Sanatsal ve kültürel faaliyetlerin dışında gençlerimiz, bu tarihi mekanda kitap okuyup araştırmalarını yürütebilecekler. Yepyeni bir kültür merkezini vatandaşlarımızın hizmetine sokacak olmaktan dolayı mutluyuz. Tüm Bursa adına şimdiden hayırlı olsun” dedi. 

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62