banner73

banner77

banner70

banner71

banner69

banner54

GYODER'den Türkiye’de bir ilk

Gayrimenkul sektörünün gelişimi için eğitim ve seminerler düzenlemeye devam eden GYODER, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark iş birliği ile yepyeni bir eğitim programını hayata geçiriyor. ‘Gayrimenkulde Yapay Zekâ ve Veri Bilimi’ alanında Türkiye’de bir ilk olan sertifika programı 18 Ocak-13 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

EMLAK 15.01.2021, 18:22 15.01.2021, 18:25
GYODER'den Türkiye’de bir ilk
banner66

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark iş birliği ile başlayacak ‘Gayrimenkulde Yapay Zekâ ve Veri Bilimi’ programı, Türkiye’de bu alanda düzenlenecek ilk sertifika programı olacak. Bu yenilikçi uzaktan eğitim sertifika programına katılanlar, gayrimenkul teknolojisinde kullanılan ‘yapay zekâ’, ‘makine öğrenimi’ ve ‘veri biliminde ortaya çıkan teknolojiler’ hakkında bilgi sahibi olacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından hazırlanan programın içeriği; katılımcıların, veri teknolojisi dünyasındaki gelişmeleri rahatlıkla takip etmesi ve gayrimenkul sektörünün geleceğinde rol almasına katkı sağlama hedefiyle oluşturuldu. Ayrıca, yapay zekâ ve makine öğreniminin incelenmesi ve analizi yoluyla, veri teknolojisinin gayrimenkul sektörünü nasıl yeniden tanımladığını ve PropTech şirketlerinin katılımcılara nasıl bir gelecek vadettiği keşfedilecek.

Katılımcılar, Türkiye’de gayrimenkul teknolojileri konusunda uzman sektör liderlerinden vaka uygulamalarını birebir dinleme fırsatı bulacak. Aynı zamanda katılımcılar eğitim sonunda çeşitli gayrimenkul teknolojisi uygulamalarını güncel veri setleri üzerinden coğrafi bilgi sistemleri, yapay zekâ, makine öğrenimi ve finansal uygulamaların gayrimenkul yatırımlarının geleceğindeki etkisini deneyimleyecekler.

Sertifika programına kimler katılabiliyor?

Sertifika programı, üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan, başlangıç düzeyinde matematik, istatistik temeli olan tüm katılımcılar için uygun. Herhangi bir veri analizi yazılımı deneyimi olmayan katılımcılar için giriş dersinde temel veri bilimi ve veri setleri hakkında eğitim videoları paylaşılacak. Ele alınan konular, temel veri bilimi derslerinin bir uzantısını oluşturuyor. Program çok disiplinli bir alanda olup farklı disiplinlerden katılımcılara uygun. Gayrimenkul sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen ve veri bilimine ilgi duyanlar, programın tüm bölümlerine katılmaktan önemli bir kazanç elde edecek.

Sektör temsilcileri şirket uygulamalarını katılımcılarla paylaşacak

Sertifika Programının son kısmı olan Sektörel Sunumlar 13 Şubat 2021 Cumartesi günü saat 14.00-17.00 arasında yapılacak. GYODER Eğitim, Yayınlar ve Bilgi Üretimi Komite Başkanı Prof. Dr. Ali Hepşen ve GYODER Gayrimenkul Teknolojileri Komitesi Başkanı Mete Varas ile YTÜ Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Zeynep Işık’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Her firmaya özel ayrılacak 30’ar dakikalık seanslar süresince firma temsilcileri, sertifika programındaki konularla ilgili kendi şirket uygulamalarını örneklerle anlatma fırsatına sahip olacak. Sektörel Sunumlar’a katılacak 6 firma alfabetik sırayla, Endeksa, Reidin, Sahibinden.com, Shopi, Vispera ve Zingat. Sertifika programının son haftası online yapılacak sunumlar, sadece program katılımcılarına değil, tüm GYODER üyelerinin ve sektör temsilcilerinin katılımına açılacak.

İnternet üzerinden, haftada 4 gün 19.00-22.00 arası toplam 45 saat eğitim

• Kontenjan sınırlı tutulduğu eğitim programının süresi 45 saat.
• Eğitimler teorik ve uygulamalı olarak düzenlenecek.
• Eğitim süreci boyunca ara uygulama ödev teslimleri olacak..
• Ödev konuları istenirse adayların çalıştığı sektöre, sektörün ya da çalıştığı kurumların sorunlarına yönelik belirlenecek.
• Eğitim başarısı ödev teslimleri ile değerlendirilecek ve başarı notu minumum70 olacak.
• Eğitimlerin sonunda başarılı olanlara ‘Başarı Sertifikası’, başarısız olanlara ise ‘Katılım Belgesi’ verilecek.
• Eğitimlere %70 devam zorunluluğu bulunuyor.
• Eğitim süresince verilen proje ödevlerinden başarılı olan katılımcılara “Gayrimenkulde Yapay Zeka ve Veri Bilimi Eğitimi” sertifikası verilecek.
• Eğitim faaliyetleri, internet tabanlı uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilecek.
• Sanal sınıf dersleri Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri 19.00- 22.00 saatleri arasında yapılacak.
• Dersler Zoom uygulaması üzerinden verilecek.
GYODER ve YTÜ Teknopark çalışanlarına indirim uygulanmaktadır. Kontenjan sınırlı sayıdadır.
Sertifika programına kayıt için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://www.gyoder.org.tr/egitim-programlari/gayrimenkulde-yapay-zeka-ve-veri-bilimi-uzaktan-egitim-sertifika-programi

Sertifika Programı hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız: https://www.yildizteknopark.com.tr/gayrimenkul-sertifika-programi/

GYODER Hakkında
GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği); 2 Ağustos 1999 tarihinde, Türkiye’deki mevcut ve kurulmakta olan gayrimenkul yatırım ortaklıklarının (GYO) temsilcileri tarafından, gayrimenkul sektörünü temsil ve gelişimini teşvik etmek, gayrimenkul yatırımlarının önündeki zorlukların kolaylaştırılması adına kanun – mevzuat çalışmaları yapmak, uluslararası yatırımcılar ile sektör ilişkilerini geliştirmek, sektörün önündeki sorunların iyileştirilmesine katkı sağlamak, sektörü bilgilendirmek ve eğitmek amacı ile kuruldu. GYODER’in gayrimenkul geliştirici, gayrimenkul yatırımcı, GYO, gayrimenkul danışmanlık, gayrimenkul değerleme, sigortacılık, mimari ve hukuk gibi gayrimenkulün ana ve yan sektörlerini kapsayan 300’e yakın kurumsal üyesi bulunmaktadır. GYODER, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ile yürüttüğü işbirlikleriyle, sektöre ilişkin tüm süreçlerde etkin görevler üstlenmektedir. Ulusal ve uluslararası platformlarda sektörü temsil eden GYODER sektörde iletişimi güçlendirerek gerekli network ağının oluşmasına katkı sağlamaktadır.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
24°
açık
banner61
banner74
banner62