banner73

banner39

banner70

banner71

banner69

banner54

Gürsu’nun simgesi olacak yeni kent meydanı oluşuyor

Gürsu Belediyesi, kentin kalbi ve simgesi olacak Kent Meydanı Projesi’ni hayata geçiriyor.

DİĞER 05.05.2021, 10:30
Gürsu’nun simgesi olacak yeni kent meydanı oluşuyor
banner66

Gürsu Belediyesi, ilçenin yıllardır beklediği ve hayal olarak görünen bir mega projeye daha imza atıyor.

Gürsu’muzun yıllardır beklediği ve bir hayal olarak görülen Kent Meydanı Proje’miz gerçeğe dönüşüyor” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Her alanda, Gürsu’muzu geleceğe taşıyacak projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Gürsu’muzun simgesi ve kalbi olacak Kent Meydanı Proje’mizi belirlerken, işin uzmanlarından oluşturduğumuz jürimizle birlikte, sunulan projeleri değerlendirdik. Kent Meydanı’mız için hazırlanan projeleri hemşehrilerimizin de değerlendirmesine sunduktan sonra, uygulayacağımız projemizi netleştireceğiz. Yıllardır plan ve kamulaştırma sorunlarından dolayı çözüm üretilememiş, ilçemizin kanayan yarası haline gelmiş ve estetikten uzak bir halde bulunan meydanımızı, ilçemizin çağdaş kent kimliğine yakışacak şekilde yenilemiş olacağız. Kent Meydanımız, ilçemize yepyeni bir görünüm kazandıracak” dedi.

Sunulan projeleri, Başkan Işık’la birlikte tek tek inceleyen jüri üyeleri, Gürsu Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen oturumlarda yapılan sunumlarla da projelerin detaylarını inceleme olanağı buldu.

Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile hayata geçirilecek olan Kent Meydanı Projesi ve yer altı otopark alanıyla, kentin vizyonu da değişecek.

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
az bulutlu
banner61
banner74
banner62