banner94

banner77

banner69

banner88

Bursa Çimento 57. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

Çimento sektörünün lider kuruluşu Bursa Çimento’nun 57. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Hem yüz yüze hem de online olarak katılımın olduğu genel kurulda, katılımcılarla 2022 yılı faaliyet raporu paylaşılırken, gelecek hedefleri hakkında da bilgiler verildi.

DİĞER 04.04.2023, 10:06
Bursa Çimento 57. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi
banner66

Sektöründe kaliteli çalışmalara imza atan Bursa Çimento’nun 57. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Bursa Çimento merkez binasında düzenlenen genel kurula hem yüz yüze hem de online olarak katılım oldu. Toplantıda katılımcılarla 2022 yılı faaliyet raporu paylaşılırken, gelecek hedefleri hakkında da bilgiler verildi.

Genel kurulda konuşma yapan Bursa Çimento Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ergun Kağıtçıbaşı, Bursa Çimento’nun bu yıl oldukça önemli bir yatırıma imzasını attığını belirterek, “Kuruluşumuzun üzerinden yarım asrı aşan bir zaman geçti. Geçtiğimiz yıllardan bugüne özellikle teknolojide önemli gelişmeler oldu. Bu nedenle hayata geçirilen yatırım büyük önem taşıyor. Bu yatırımımız tamamlandığında bakım, işletme ve giderlerde büyük pay tutan enerji maliyetlerinde azalma olacak ve çevre dostlu yaklaşımımıza önemli bir katkı sağlamış olacağız” dedi.

Bursa Çimento Genel Koordinatörü Gilbert Noel Claude Natta da, katılımcılara dünya ve Türkiye ekonomisi hakkında bilgiler vererek, grup şirketlerinin 2022 yılı ve gelecek hedefleri ile yatırımları hakkında paylaşımda bulundu.

Çevreye duyarlı bir yatırıma imza atacağız

Bursa Çimento Genel Müdürü Osman Nemli ise dünya ve Türkiye’deki çimento sektörü hakkında bilgiler vererek, firmanın gelecek hedefleri ve yeni modernizasyon yatırımı hakkında açıklamalarda bulundu. Nemli, yatırımın yüzde 60’ının tamamlandığını ifade ederek, “Hayata geçirdiğimiz sürdürülebilirlik yatırımı doğayı korumamız ve çocuklarımıza güzel bir dünya bırakabilmemiz için çok iyi bir fırsat. Çevreye duyarlı, doğal kaynakların en verimli şekilde kullanıldığı bir yatırıma imza atacağız. Bu projemiz ile son teknolojik ekipmanları kullanarak bakım, işletme ve enerji maliyetlerini azaltmayı, emisyon değerlerini en aza indirmeyi, şirketimizin karlılığını artırmayı, çevresel toz kirliliğini önlemeyi, su ve karbon ayak izimizi azaltmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Sosyal sorumluluk çalışmalarına da önem verdiklerinin altını çizen Nemli, bu alanda yaptıkları çalışmaları da katılımcılarla paylaştı.

Genel kurul sonunda katılımcıların sorularına ayrıntılı bir şekilde yanıt verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
35°
açık
banner61
banner62
banner89