banner94

banner77

banner69

banner88

Başkan Bozbey’den kentsel dönüşüm mesajı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, seçimlerin ardından düzenlediği ilk değerlendirme toplantısında Bursa’da depreme hazırlık ve kentsel dönüşümle ilgili mesajlar verdi.

DİĞER 16.05.2024, 11:20 16.05.2024, 08:23
Başkan Bozbey’den kentsel dönüşüm mesajı
banner66

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Kent Anayasası ve 1 / 100 bin ölçek hakkında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Herkesin yaşadığı, oturduğu bölgenin ne olduğunu ve binanın nerede olduğunu bilme sorumluluğu var. Bizim de kent yöneticisi olarak paylaşma sorumluluğumuz var. Onun için bunlar çok net olarak ortaya çıktığında önümüzdeki toplantılarda paylaşacağız” dedi.

Deprem gerçeğini unutmadan yapılması gerekenleri depremin öncesi ve anında yapılması gerekenler, deprem sonrası yapılanlar üzere üçe ayrılması gerektiğini belirten Başkan Bozbey, “Güneyimizde de kuzeyimizde de fay hatları olduğunu biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak her birimimizin hazırlık yapması ve mahallelerde gönüllüler ordusunun yetişmesi ve afet konteyneri gibi projeleri yaşama geçireceğiz” şeklinde bilgi verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
35°
açık
banner61
banner62
banner89