banner41

banner39

banner38

banner54

Schréder'den Işık saçan proje

Dünyanın en köklü dış aydınlatma şirketi Schréder, UNESCO’nun Işık Yılı olarak ilan ettiği 2015’in izlerini ‘Işık-Mekan-İnsan’ fotoğraflar yarışmasıyla gelecek nesillere taşıyacak.

DEKORASYON 13.02.2016, 09:26 13.02.2016, 09:26
Schréder'den Işık saçan proje
banner66

Yarışmaya http://www.tfsfonayliyarismalar.org web adresi üzerinden 29 Şubat 2016 tarihine kadar fotoğraf yüklemesi yapılarak katılım gerçekleştirilebilecek. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmada, birinci olan eser sahibi 4 bin Türk Lirası, ikinci 2 bin 500 Türk Lirası, üçüncü ise bin 500 Türk Lirası ödül almaya hak kazanacak. Bunların dışında sergilenmeye layık görülen eser sahiplerine de 250 Türk Lirası ödül verilecek.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi’nin (ATMK)  düzenlediği ‘Işık-Mekan-İnsan’ temalı 2015 yılı Işık Yılı Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın silver sponsoru olan Schréder Türkiye Ülke Müdürü Zeynep Akkaya UNESCO tarafından ‘Işık Yılı’ olarak ilan edilen 2015 yılında aydınlatmanın önemine dikkat çekmek üzere birçok proje ve aktivite gerçekleştirildiğini hatırlatarak şu bilgileri verdi: “Aydınlatma günlük yaşamın önemli parçalarından biri. Güvenlik, trafik, sosyal yaşam, şehir güzelliği, mimari gibi daha birçok alanda aydınlatma önem taşımakta. Fotoğraf sanatının da olmazsa olmaz unsuru olan ışık konusunda ATMK’nın 2015 ‘Işık Yılı’nı gelecek nesillere taşıyacak fotoğraf yarışmasında bu sanatı desteklemekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. 


Sanatın bir dalı olan ve ışığın önemli rol oynadığı fotoğraf konusunda yarışmaya imza atan ve Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’na (CIE, Commission Internationale de L’éclairage) üye olarak Türkiye’yi temsil eden ATMK, bu yarışma ile fotoğraf sanatına katkının yanı sıra ışık konusundaki farkındalığı arttırmayı ve ışığın hayatımızdaki önemine vurgu yapmayı hedefliyor.  

 

banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
banner61
banner68
banner62