banner94

banner77

banner69

banner88

“Konut satışları, mobilya alışverişlerini artırdı”

Yılın ilk yarısında yapılan internet alışverişlerinde ev ve dekorasyon ürünleri öne çıkarken ortalama sepet tutarı 650 lirayı buldu. En çok satın alınan ürün ise mutfak masası oldu.

DEKORASYON 22.09.2020, 13:59 22.09.2020, 14:23
“Konut satışları, mobilya alışverişlerini artırdı”
banner66

E-ticaret, 2020’de altın yıllarından birini yaşadı. Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınının getirdiği izole hayat pek çok ihtiyacın internet alışverişleriyle çözülmesine neden oldu. Ev ve dekorasyon ürünleri platformu Evform’un paylaştığı bilgilere göre yılın ilk 6 ayında ev tekstili, dekorasyon ve mobilyaya ciddi bir yönelim olurken en çok mutfak masası ve takımı satın alındı. Evlerinin eksiklerini gidermek isteyen internet siparişlerinde ortalama 650 lira harcadı.

“İnternetten mobilya satışları son altı ayda yüzde 95 arttı”

Yılın ilk 6 ayında 110 binden fazla ev dekorasyon ve mobilya ürünü satışı yaptıklarını belirten Evform Pazarlama Müdürü Ahmet Demir, " Türkiye’nin e-ticaret hacmi yılın özellikle ikinci çeyreğindeki toparlanmayla birlikte yılın ilk yarısında yüzde 64’lük artışla 91 milyar 700 milyon liraya ulaştı. Yılın ikinci çeyreğinde yaşanan olağanüstü hareketlilikle yılsonu hedefimizi yükselttik. Sene sonunda toplamda 200 bin adet satış hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Konut satışları mobilya alışverişlerine etki etti”

Yılın ikinci çeyreğindeki hareketliliğin sektöre can suyu olduğunu aktaran Ahmet Demir, “Devlet bankalarının önderliğinde başlayan kredi kampanyalarının etkisiyle konut satışlarındaki rekorlar, mayıs ve haziran ayında online alışverişte cirosal anlamda patlama yaşanmasına sebep oldu. Bu nedenle aslında Evform’da ilk en fazla büyüyen kategori mobilya oldu. Türkiye’de internetten mobilya satışları son üç yılda yüzde 20 artış gösterdi ve 1 milyar dolarlık ciroyu aştı.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner100
26°
açık
banner61
banner62
banner89