banner41

banner39

banner70

banner38

banner69

banner54

2014'ün rengi "Osyanus Yeşili"

sonunda 2014 yılının rengi olarak “Okyanus Yeşili” belirlendi.

DEKORASYON 28.06.2014, 14:06 28.06.2014, 14:06
2014'ün rengi
banner66

İlkbahar ile birlikte açılan boya sezonunda bu yıl boya sektörünün oyuncuları birbirinden farklı renk skalalarıyla yeni boy gösteriyor.

Yeni sezonun trend renkleri, sektörün geleceği, kampanya ve boya mekân ilişkilerine yönelik Bursa'da sektörün önde gelen temsilcilerinden görüşler aldık.MARSHALL Boya Satış Müdürü Müfit Akgün, Tuna Boya Pazarlama ve Satış Müdürü Serkan Şola ve Polisan Bursa Bölgeler Müdürü Yusuf Ata, sektöre yönelik görüşlerini, gazetemizin ‘Sektör Analiz’ bölümünde siz değerli okuyucularımız için paylaştı.

RENKLENDİR HAYATI

MARSHALL Boya Satış Müdürü Müfit Akgün,“Marshall, 1954 yılında İstanbul Topkapı’da 20 kişilik  küçük bir fabrikada kurulduğu günden bu yana hayatına renk katmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. 1998’den itibaren dünyanın en büyük boya ve kaplama şirketi AkzoNobel çatısı altında faaliyet  gösteren Marshall, Türkiye pazarındaki 60 yıllık güçlü geçmişine AkzoNobel’in küresel perspektifini de ekleyerek ufkunu genişletiyor. Bir boya markası olmanın ötesine geçerek, insanların hayatlarına  renklerle anlam ve değer katıyor. “Renklendir Hayatı” sloganıyla insanların yaşamına bir damla boya ile renk katmak ve ilham vermek için tüm faaliyetlerini sürdüren Marshall olarak; çevreye, insan sağlığına ve güvenliğine duyarlılığı tamamen bir kurum kültürü yaklaşımıyla benimsiyor; çevre ve sürdürülebilirlik konusunu her zaman en ön planda tutuyoruz. Gezegen üzerindeki etkilerimizi azaltmaya ve müşterilerimize daha sürdürülebilir ürünler ve çözümler sunmaya söz veriyoruz. Fakat bunu, sürdürülebilirlik yaptığımız her şeyin merkezinde yer alırsa yapabileceğimize inanıyoruz. Müşterilerimizin, ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve çevremizdeki dünyanın yararı için benimsediğimiz sürdürülebilirliği, işimizin her alanına dâhil etmiş bulunuyoruz” dedi.

MARSHALL İLHAM VERİYOR

Başarılı bir 2013 yılı geçirdiklerini belirten Satış Müdürü Müfit Akgün,“2014’te de uzun soluklu proje ve çalışmalarımızı sürdürecek, yeni renk trendleri, katma değerli hizmetler ve yenilikçi ürünlerimizle insanların hayatına renk katmaya devam edeceğiz. Marshall 2014’te de tüm tüketicilerine yeni ve benzersiz digital uygulamaları ile renk rehberliği yapmaya da devam edecek. Mayıs ayında ilk etapta i-Phone ve i-Pad uygulamalarından ücretsiz olarak indirebileceği Marshall Renk Visualizer uygulaması ile tüketiciler kendi odalarını tüm renklerde, canlı olarak gözlerinin önüne getirebilecek. Bu benzersiz  teknoloji sayesinde, Marshall boyalarının tüm renklerini gerçekten farksız olarak, bir tıklamayla  odanın duvarlarına yansıtabiliyor. Böylelikle tüketiciler daha cesur renkleri risksiz olarak  deneyebilecek veya hayallerindeki renk seçeneklerini uygulayarak, güvenle tercihlerini  yapabilecekler. Bir diğer önemli servisimiz de yeni web sitemiz. Yeni web sitemiz renk ve boya seçimi konusunda eşsiz bir kılavuz sunuyor. www. marshallboya.com renk ve ürün bilgilerinin yanı sıra dekorasyon fikir ve önerileri ile ziyaretçilerine ilham veriyor” şeklinde konuştu.

PARANIZIN TAM KARŞILIĞI

Müdür Müfit Akgün,“Marka portföyümüze son dönemde kattığımız Herbol markası; “Paranızın tam karşılığı” vaadiyle özellikle orta segmentte ürün beklentisi olan tüketicilerimize hızlı, güvenilir, etkin ve kaliteli çözümler sunmaya devam edecek. Bu seneki önemli projelerimizden bir diğeri ise FİT markamızı Marshall güvencesi ile tüketicilerimizin kullanımına sunmak olacak. FİT, özellikle yıl içinde sıklıkla boya gerektiren alanlar, evini çok daha temiz bir şekilde kiralamak isteyen tüketicilerimizin temel beklentilerine çözümler sunmayı hedefliyor. Tüm yeni projelerimize ek olarak önümüzdeki dönemde bizim en büyük iş ortağımız olan ustalarımız ile yakın iletişimimize devam edeceğiz.

Marshall markası altında tüketicilerimize sunduğumuz yenilikçi ürünlerimiz var; gümüş iyonlu hijyen, ahşaplar için Cuprinol, metaller için Hammerite, dış cepheler için Masterpro” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 50 TASARRUF

“Masterpro Elastomerik” adlı dış cephe için yenilikçi bir ürün geliştirdiklerini belirten Akgün, “Alçı, beton, taş, tuğla, ahşap gibi eski ve yeni yüzeylere uygulanabilir. Bu ürünümüz su geçirmez ve esnekliği sayesinde değişken nem oranları ve sıcaklıklarda yüzeylerde küçük çatlakların oluşmasını önler. Masterpro Saf Akrilik ürünümüz ise yüzde 100 saf akrilik esaslı, yüksek örtücülüğe sahip, sert iklim koşullarına dayanıklı, neme ve suya yüksek dayanım gösteren, yarı mat görünümlü dış cephe duvar boyasıdır. Marshall kalite anlayışı ve teknolojisi ile oluşturulan Marshall Thermo's Isı Yalıtım Sistemi ise binalarda ısı yalıtım yönetmeliği ve TSE 825’te belirlenen değerlerin sağlanmasında hesaplı ve kesin çözümler üretiyor. Yüksek ısı yalıtım özelliğine sahip olan Marshall Thermo's Isı Yalıtım Sistemi ile %50-55’lere varan oldukça iddialı yakıt ve enerji tasarrufu sağlanabiliyor ve uzun yıllar üstün performansını koruyor. Marshall Boya olarak yenilikçi, yüksek fayda üreten ürünler geliştirip ticaretini yapmanın ötesinde inşaat firmalarına teknik danışmanlık hizmeti veriyoruz. İmalat aşamasında şantiye ziyaretleri ile imalat kontrollerini yapıyor, özel projeler için özel fiyatlar sunuyoruz. Bunun yanı sıra büyük inşaat projelerinde, binada kullanılabilecek renklere karar verilebilmesini kolaylaştırmak için, dijital ortamda bina renklendirme hizmetini ücretsiz olarak sunuyoruz” diye konuştu.

2014’ÜN RENGİ OKYANUS YEŞİLİ

Renk ve trendlerle ilgili beş kıtadan gelen renk uzmanları, dekoratörler, iç mimarlar, modacılar ve sosyologlarla çalışılarak hazırlanan Uluslararası Renk Akımları ColourFutures™ isimli insanı merkeze alan araştırması sonunda 2014 yılının rengi olarak “Okyanus Yeşili” belirlendiğini vurgulayan Akgün, “Değişimin sunduğu yeni ve heyecan verici fırsatlardan yararlanmanın ve yeni düzene uyumun bir yansıması olan “Okyanus Yeşili”, ilhamını 2014’ün teması olan ‘‘Potansiyeli Ortaya Çıkarmak’’ tan alıyor. Dolayısıyla yeni hazırlanan katalogda 2014’ün rengi olarak “Okyanus Yeşili” yer alıyor.  Ekonomide, modada, popüler kültürde, doğada ve sosyal yaşamdaki değişimden ilham alarak belirlenen ve bu açıdan da toplumdaki değişimin iyi bir yansıtıcısı olan katalog, 2014 Renk Trendleri ve Renk Paleti’ni de içeriyor. Marshall Boya olarak, 60. yılında, 60’dan fazla renk fikri veren 2014-2015 yılı renk koleksiyonumuz ile de kullanıcılarımızı daha zengin, uyumlu ve trend kombinasyonlarla buluşturuyoruz. Yeni iç mekân koleksiyonumuzda beyaz, krem, bej, toprak ve pudra tonlarını artırarak daha geniş bir yelpaze sunuyoruz. Beyazın büyülü tonları, kremin sadeliği, kırmızının cüretkârlığı,  sarı ve turuncuların canlılığı, pembenin romantizmi, yeşilin huzur vericiliği ile mekânlarda her ruh haline uygun, farklı atmosferler yaratmaya imkân veriyor” dedi.


banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
banner61
banner68
banner62