banner38

Bursalı firmalar ilgi odağı oldu

Türk inşaat firmaları Dubai Cityscape Global 2013'e çıkarma yaptı.

GÜNDEM 30.12.2013, 15:57 30.12.2013, 15:57
Bursalı firmalar ilgi odağı oldu
Türk gayrimenkul sektörü katıldığı uluslararası fuarlarda da yabancı yatırımcının ilgi odağı olurken, Ortadoğu'nun en önemli gayrimenkul fuarı olarak anılan Dubai Cityscape Global 2013'e 36 firmayla çıkarma yapan Türk firmalarına Körfez yatırımcısından blok satın alma ve ortaklık teklifi yağdı.  

200 farklı ülkeden 25 bin ziyaretçinin gezmesi beklenen fuardan Türkiye'den aralarında, Bakyapı, Dumankaya, Ege Yapı, Eroğlu, Garanti Koza, İş GYO, Nef, Torunlar GYO, Vadiİstanbul ve Viatrans-Meydanbey Ortaklığı'nın da bulunduğu firmaların çoğuna blok satış teklifleri geldi. Ancak Türk şirketleri tek ülkeden gelecek müşteri kitlesi ve fiyatları aşağı düşürme riski nedeniyle tekliflere mesafeli yaklaştıklarım dile getirdiler. Şirketler ortaklık tekliflerine ise kendilerine değer katma değer koşuluyla kabul edeceklerini açıkladılar. 

BAKYAPI HEDEFİNE ULAŞTI

8 - 10 Ekim 2013 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Cityscape Fuarı’nda BakYapı rüzgarı esti. İstanbul Prestij Park ve ilk kez fuarda duyurduğu Bursa projesiyle tüm dikkatleri üzerine çeken BakYapı, Arap yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Fuarda 30 milyon liralık rezervasyon gerçekleştiren şirket, Arabistan’ın önde gelen şeyhlerinden birine 22 konut sattı. Ayrıca Kuveyt Büyükelçisi de konut yatırımı için yine Bak Yapı projelerini tercih etti.

Cityscape Fuarı’nı değerlendiren BakYapı Yönetim Kurulu Başkanvekili Ferhat Bakgör, Arap ülkelerin ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi. Bakgör, “Kuveyt Büyük Elçisi ve Dubai şeyhlerinden Ahmed El Humeyd Bin Rasimi, İstanbul Prestij Park’tan önemli miktarda konut satın aldı. Arabistan’ın önde gelen şeyhlerinden birine de 22 daire satışı gerçekleştirdik. Böylece 70 dairelik bir bloğa bu fuarda ön rezervasyon yaptık. Ön satışımız ise 100’e yaklaştı” dedi.

Ferhat Bakgör, fuar süresi boyunca Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Umman ve Suudi Arabistan’dan talep beklediklerini dile getirdi. Yabancı yatırımcıların Türkiye’de güvenilir firma ve proje arayışında olduğunu anlatan Bakgör, “Yatırım amaçlı olarak yaptıkları araştırmalar sonucunda yolları bizimle kesişti. Ne mutlu ki yerli yatırımcıya olduğu kadar yabancı yatırımcıya da güven duygusu aşılayabildik” dedi.

BakYapı’nın fuarda ilk kez vitrine çıkardığı Bursa projesinin temelleri Aralık 2013’te atılacak. Toplamda 918 konuttan oluşacak proje Aralık 2015’te teslim edilecek. Ferhat Bakgör projenin Bursa’nın en büyük projelerinden biri olacağını söyledi.

EROĞLU, HARMONY TOWERS’I TANITTI

Bu yıl 8-10 Ekim 2013 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Cityscape Global Fuarı’na katılan Eroğlu Gayrimenkulİstanbul Seyrantepe’de inşasına devam edilen Skyland İstanbul veBursa’da hayata geçirdiği Harmony Towers projeleriyle fuara katıldı. Bursa’nın en yüksek binası olarak hayata geçen ve markalı konut projelerinde Bursa için önemli bir kilometre taşı olan Harmony Towers ile Skyland İstanbul katılımcılardan tam not aldı. Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, fuarda yatırımcılarla birebir görüşme fırsatı bulduklarını ve iki projeye de gösterilen yoğun ilgiden çok mutlu olduklarını ifade etti.

Bu yıl ilk kez yer aldıkları Dubai Ciytscape Fuarı’nda gördükleri ilgiden büyük mutluluk duyduklarını belirten Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, “Konut, AVM, rezidans ve ofisten oluşan karma projelerimiz olan Bursa Harmony Towers ve İstanbul Skyland İstanbul’un yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da yatırımcıların yoğun ilgisi doğru yolda olduğumuzu bize bir kez daha göstermesi açısından önemli’’ dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
parçalı az bulutlu