banner41

banner38

banner39

Tuna Boya Zirveye Koşuyor

Tuna Boya, kısa zamanda en çok tercih edilen markalar arasında yerini almayı başardı.

YAPI MALZEMELERİ 28.06.2014, 14:27 28.06.2014, 14:27
Tuna Boya Zirveye Koşuyor

Kuruluşu 1968 yılında gerçekleşen ve 2008 yılından bu güne Redacril Koza markası ile üretim yapan Tuna Boya, henüz 6 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen sektörde emin adımlarla ilerliyor. İnşaat ve sanayi grubu ürünler üreterek uygun fiyat ve kaliteyi kendileriyle özdeşleştiren Tuna Boya, kısa zamanda en çok tercih edilen markalar arasında yerini almayı başardı.

REDACRİL KOZA İLE % 35 ARTIŞ

Redacril Koza markası ile pazarda markalaşma yolculuğuna hız veren Tuna Boya, bu yıl üretim kapasitesini yüzde 35 arttırdı. 40 yıllık bir tecrübe ve 7 bin m2 kapalı alanda üretim yaptıklarını vurgulayan Tuna Boya Pazarlama ve Satış Müdürü Serkan Şola“Türkiye genelinde boya piyasasına baktığımızda iki katlık bir büyüme hızımız var. 2014 ün ilk çeyreğinde de %30’luk bir büyüme elde ettik. Bundan sonraki 5 yıl içinde her yıl %35lik bir büyüme hedefliyoruz. Yerli üretici olmamızın avantajı da var, üretim standardımızla, ürün kalitemizle ve fiyatlarımızla piyasadaki rakiplerimizden bir adım önde oluyoruz. Tonajlı ürün satmaya çalışıyoruz. Bursa merkezi, ilçeleri ve yakın illerde hareket sağlıyoruz. Firma olarak amacımız Bursa’yı aşarak ulusal bir marka olmak. Şantiyelerde ve piyasada Redacril Koza markamız oturmaya başladı.” dedi.

Müşteri odaklı çalışan ve sektörde her zaman hatırı sayılır bir firma olmayı hedeflediklerini söyleyen Serkan Şola “Bayilerle olan diyalog bizim için çok önemli. Fiyat ve ürün kalitesi gibi unsurlar sizi bir yere kadar götürüyor ancak bir yerden sonra ürün diyaloğa dönüyor. Diyaloğunuz ne kadar kuvvetli ise, tercih sırasında da o kadar ön sıralarda oluyorsunuz. Bizi Bursa ve yakın illerde tanıyan firma sayısı çok fazla. Firmamızın üretim ve kalite sürekliliği bizim için çok önemli. İnsanlar da bunları bildiği için tercih sebebi oluyoruz” şeklinde konuştu.

İHRACATTA BÜYÜYORUZ

Bursa ve bölgesinde yaklaşık 300 bayileri bulunduğuna işaret eden Şola“Yurt dışındaki pazarımızı genişletmek için her türlü çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Rusya, Türkmenistan ve Irak’a ihracat yapıyoruz. Yapı Yaşam Fuarlarına katılmaya da devam edeceğiz. İstanbul’daki fuara katılmak istiyoruz. Ulusal olarak dış bölgelere açılmamızı sağlayacaktır. Üretimimizin %80’i su bazlıdır. Geri kalan %20’lik kısım da sanayi grubuna yönelik endüstriyel ve sentetik boyalardan oluşmaktadır. İç cepheden dış cepheye kadar her tür ürünümüzü müşterilerimize sunuyoruz. Günümüzde su bazlı ürünlere daha fazla talep var. İnsanlar solventli ürünlerin kullanımından kaçınıyorlar. İhracat yaptığımız ülkelerde artık su bazlı ürünleri tercih ediyor. Su bazlı ürünler kullanım açısından da kolaylıklar sağlıyor. Aynı zamanda çok daha sağlıklı” ifadelerini kullandı.

MİX EZBER BOZACAK

Renk sistemleri üzerinde devrim yapan mix makinelerini RedacrilKoza bayileriyle buluşturacaklarının bilgisini de veren Tuna Boya Pazarlama ve Satış Müdürü Serkan Şola, mix makinelerle on binlerce farklı renkte boyanın üretilmesinin artık mümkün olduğunu söyledi. Bu teknolojiyi bayileriyle paylaşacaklarını belirten Şola, “Mix sistemi geleceğin boya sistemi olacak. Bu sayede stok maliyetleri azalacak ve büyük mekânların yerini daha küçük mekânlar alacak” dedi.

Serkan Şola, sektörde ilerlemenin her zaman doğru ve dürüst adımlar atılarak mümkün olacağını şu  sözleri ile ifade etti “Kaliteli üretim yapan, iyi hizmet sunan, nihai tüketiciyi mutlu edenfaktörleri bir araya getirdiğiniz zaman reklam yatırımlarıyla birlikte başarılı olursunuz.”


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu