banner41

banner38

banner39

Marshall’dan renklerle mutluluğun kapılarını açan mobil devrim

Marshall Visualizer uygulaması mekânların dekorasyonun anlayışında bir yeni dönem başlattı

YAPI MALZEMELERİ 14.10.2014, 10:45 14.10.2014, 10:45
Marshall’dan renklerle mutluluğun kapılarını açan mobil devrim
 “Renklendir Hayatı” sloganıyla hayata renk katan AkzoNobel Marshall, tüm dünyada ilk kez “Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisi” adıyla anılan Augmented Realty Teknolojisi ile desteklenen Marshall Visualizer uygulaması mekânların dekorasyonun anlayışında bir devrim yarattı. Bu çığır açan yeni mobil uygulama sayesinde kullanıcılar ilk defa tek bir boya damlası dahi kullanmaksızın, evlerinin duvarlarını sanal ortamda renklendirerek, sonucu gerçek zamanlı olarak görme imkânına sahip oluyor. Bu teknolojiyle insanlar, hayal ettikleri halde cesaret edemedikleri renkleri, yaşadıkları mekânlarda görerek hayatlarında yeni bir sayfa açmaya başladılar. İnsanlar şimdi tek damla boya kullanmadan istedikleri renklerle sınırsız deneme yapabiliyor.

Uygulama, duvarı ve mobilyayı ayırt ediyor

Kullanıcılar tablet veya akıllı telefonu oda içinde hareket ettirirken, bu benzersiz uygulama duvar yüzeyi ile mobilya ve eşyaları ayırt edebiliyor. Yani uygulama, duvarları sanal olarak boyarken, otomatik algıladığı diğer nesneleri orijinal renkleriyle ve formları ile bırakıyor. Kullanıcı böylece seçtiği rengin mobilya ve döşemeleriyle uyumunu da görebiliyor.

Marshall’ın 2013 yılında gerçekleştirdiği Küresel Renk Araştırması, katılımcıların %93’ünün “renklerin ruh halimizi değiştirme ve renklerin bizi mutlu etme gücüne sahip olduğuna inandığını”, ancak dörtte üçünden fazlasının (%76) “yanlış renk seçimi yapmaktan çekindiğini” gösteriyordu. Marshall Visualizer uygulaması, insanların hayatına renk katma misyonu ile kullanıcılarının güvenle renk seçimi yapabilmeleri için geliştirildi. İster tasarımcı olun, ister boyacı, isterse milyonlarca tüketiciden biri, Marshall Visualizer uygulaması sizin için temel bir dekorasyon aracı haline gelecek. Benzersiz bir mobil teknoloji uygulaması olan Marshall Visualizer, iTunes AppStore ve Android üzerinden Google Store’dan ücretsiz olarak temin edilebiliyor.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu