banner38

Majestik 2014'de yüzde 30 büyüme hedefliyor

Majestik, 2005 yılında girdiği sektörün öncüleri arasında yer alıyor.

RÖPORTAJ 24.01.2014, 13:03 24.01.2014, 13:03
Majestik 2014'de yüzde 30 büyüme hedefliyor
Bursa inşaat sektöründe birçok projede yer alan ve kalitesiyle adından çokça söz ettiren Majestik, 2005 yılında girdiği sektörün öncüleri arasında yer alıyor. Bursa özelinde etkin ve kaliteli bir ağa sahip olan Majestik şirketinin İstanbul, Ankara ve Antalya’da depo ve mağazaları bulunuyor. Ayrıca dünyaca ünlü yapı market markası BAUHAUS ile yaptığı anlaşmayla da şirket ağını Türkiye geneline yaymış durumda. Türkiye’de bulunan bütün BAUHAUS mağazalarında yer alan Majestik ayrıca ürünleri için sunduğu montaj ve teknik destek imkânı ile pazarda güçlü bir ağa sahip olduğunu gösteriyor.

Türkiye genelinde inşaat sektöründe yüzde 22, inşaat malzemeleri üretiminde yüzde 10 ve konut satışlarında yüzde 72 oranında bir artış yaşanıyor. Sektörün bu denli büyüdüğü bir durumda Pazar daha nitelikli oyunculara ihtiyaç duyuyor. Türkiye’de ve özellikle Bursa’da Majestik sektörün en iyi oyuncuları arasında yer alıyor.

İnşaat sektöründe malzeme satış hareketliliğinin her zaman olduğunu ancak pazarın en büyük sorununun satılan malın ödemesini alma konusunda yaşandığını belirten Majestik Şirket Müdürü İbrahim Milyon, “Bu sorunu geliştirdiğimiz şirket politikasıyla daha güvenilir firmalarla çalışarak aştık ve bizim bugün böyle bir sorunumuz bulunmuyor” dedi.

Kaliteyi ön planda tutan güven esaslı anlayışlarıyla iş bulma konusunda sıkıntı yaşamadıklarını vurgulayan İbrahim Milyon, son altı ay içinde birçok firmanın satış gerçekleştiremediği ortamda kendilerinin, gelen talepler doğrultusunda üretimi artırdıklarını ve 2014 yılının altıncı ayına kadar üretimi çalışır durumda tutacak sipariş aldıklarını söyledi.

Gelişen pazarla birlikte her geçen gün çalışan sayısını artırdıklarını ve bugün yaklaşık yetmiş personelin istihdam edildiğinin altını çizen Milyon, “işler doğru orantıda giderse personel sayımızı 100’ün üstüne çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Almanya, Bulgaristan ve Azerbaycan’a ihracat gerçekleştirdiklerini ancak ihracatın iç pazara oranla yoğunluğun fazla olmadığını söyleyen Milyon, “BAUHAUS Yapı Market’in Türkiye genelinde banyo dolabı ve Vitrifiye konusundaki tedarikçisiyiz. Şubelerinin olduğu bütün illerde ücretsiz hizmet veren montaj ekibimiz var” ifadelerini kullandı.

Banyo ve mutfak dolabı üretimi yaptıklarını ayrıca vitrifye ve batarya grubunda Marmara Bölge distribütörü olduklarını ve ülke genelinde hizmet verdiklerini vurgulayan Şirket Müdürü Milyon, “Toki’lerin Türkiye genelindeki tüm vitrifiye ve batarya işini yapabilecek potansiyele sahibiz. Şirketimizin bir özelliği de ülke genelinde her yere mal satabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Her yıl için bir önceki seneden yüzde 30 oranında büyüme hedefi koyduklarını belirten Milyon, 2014’ün daha iyi olacağı ve bunun için çalışacaklarını vurgularken, “Banyo dolabı üretiminde Türkiye’de söz sahibi bir firmayız. 2014 yılı için mutfak dolabı üretiminde hâlihazırda büyük markaların yanına oturmayı hedefliyoruz” dedi.

Majestik Yönetim Kurulu Başkanı olan aynı zamanda Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu (TİMFED) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bursa Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (BURTİMDER) Başkanlığı görevlerini üstlenen Y. Aydın Eskibozkurt da TİMFED VE BURTİMDER faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

BURTİMDER faaliyetlerine değinen Aydın Eskibozkurt, 24 Aralık 2012’de göreve başladığında derneğin 63 üyesi olduğunu şuan 75 üyesi olduğunu söyledi.  Üye sayısını artırmak için çalışmalarının sürdüğünü ve çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini belirten Eskibozkurt, “Bir futbol turnuvası düzenliyoruz. Sivil toplum kuruluşu olarak sosyal yükümlülüklerimizi yerine getirecek faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Üyelerimiz haricinde BURTİMDER Bursa’da bilinen bir kuruluş değil. Öncelikli amacımız derneğimizi tanınır hale getirmek olacak.” dedi.

Yapı yaşam fuarlarını düzenleyen kuruluşlar arasında yer aldıklarını vurgulayan Aydın Eskibozkurt, “BURTİMDER’e üye olanlar, yapı yaşam fuarına girmek istediklerinde onlara diğer firmalardan farklı olarak bir indirim sağlanıyor. Bu fuarın Türkiye çapında adı geçen bir fuar olması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu sayede firmalara kendilerini tanıtma fırsatı sunuyoruz” sözlerine ekledi.

Sektörde kalifiye eleman sıkıntısı yaşandığını ve firmaların birbirinden eleman kapmak mecburiyetinde kaldığını söyleyen Eskibozkurt, TİMFED önderliğinde üniversitelerle görüşüldüğünü ve bu alanla ilgili bölümlerin açılması için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

TİMFED’in genişleme hedefi doğrultusunda Çanakkale’den başlayan Bolu, Düzce, Eskişehir, Kütahya, Yalova ve Balıkesir illerini kapsayan bir çalışma alanından federasyonun yayılma alanını büyütecek bir faaliyet içinde olduklarını vurgulayan Eskibozkurt konuşmasını “Güney Marmara bölgesindeki kuruluşları biz yapacağız. Şuan bir alt yapı çalışması yapıyoruz” ifadeleriyle tamamladı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
parçalı az bulutlu